FCKEditor - licenja


(Michael) #1

Mam takie pytanie, czy licencja FCKEditor pozwala na jego wykorzystanie w produkcie (stronie) która zostanie później sprzedana, czy trzeba umieścić jakiś banner, zapłacić czy można używać bez żadnych innych działań.

Dodam, że FCKEditor jest tylko dodatkiem i bez niego użytkownik również może korzystać w całości ze strony (tylko bez edytora html WYSIWYG).

Moim zdaniem według licencji GPL:

chyba że się mylę.

Pozdrawiam.


(Kubarek) #2

jeśli to jest licencja GPL, to komercyjnie sprzedawać możesz, bez bannerów, ale z umieszczeniem info, że produkt został napisany w FCKEditor

polecam ostatni post: http://forum.4programmers.net/viewtopic.php?id=96753

i ten artykuł: http://4programmers.net/wiki/GNU_General_Public_License


(Michael) #3

A czy zastosowaniem komercyjnym można nazwać konkurs na stworzenie strony w której jest wygrana pieniężna? i czy w tym celu też można stosować FCKEditor.


(Mcfly) #4

moim zdaniem nie tzreba pisać że pisałeś w jakimś tam programie, bo skąd kto wie czy nie pisałeś w notatniku i programy są poto żeby tworzyć strony a co znimi zrobisz to jest twoja decyzja, ty jesteś autorem strony ;/


(Michael) #5

chyba mnie źle zrozumieliście… mi nie chodzi że strona została napisana w FCKEditor tylko to, że ja go dołączyłem do tej strony i dzięki niemu mogą np. dodawać newsy (nie muszą znać html)!

PS. FCKEditor to jest skrypt do umieszczenia na stronei edytora html.


(Airborn) #6

zacznijmy od tego, że FCKEditor nie ejst udostępniany na licencji GPL, a LGPL

korzystając z treści tej licencji:

można więc redystrybuować produkt i pobierać za to połatę, jednak w dalszej części licencji jest napisane, że produkt zawierajęcy w sobie składniki oparte na LGPL również musi być oparty na licencji LGPL, czyli musisz choćby umożliwić każdemu zainteresowanemu dostęp do kodu źrudłowego strony


(Michael) #7

wiem dowiedziałem się o tym kilka minut temu (nie zdążyłem wyedytować posta), a napisałem GPL bo sugerowałem się stroną PCWORLD:

http://www.pcworld.pl/ftp/linux/program … .2.3b.html

Przepraszam za błąd.

Czyli rozumiem że moja strona konkursowa od momentu zaimplementowania FCKEDITOR opiera się na licencji LGPL, czyli mam udostępniać kod źródłowy każdej osobie która np. napisze maila do mnie że chce źródło?

Dzięki za odpowiedź :slight_smile:


(Airborn) #8

tak ja to rozumiem, przeczytaj dokładnie całą trość licencji