Fedora - dla początkującego?

(Poniatowski Jakub) #1

Tak jak w temacie... Chciałem się dowiedzieć czy Fedora jest dla początkującego użytkownika Linuksa... z Ubuntu mam problem same... Więc ona odpada... Może ktoś poradzi ??

(matiit) #2

Jsst w mniejszym stopniu kierowana dla początkujących niż ubuntu/opensuse/mandriva

(Poniatowski Jakub) #3

rozumiem... czyli nici dla poczatkujacego...

(matiit) #4

Niee

Nie o to chodzi.

Chodzi o to że np. Nie zainstalują Ci się same strowniki do nvidi.

(Poniatowski Jakub) #5

eee tam uzywam zintegrowanej... wiec :D:D:D nie potrzebne to... czyli jak moze byc dla poczatkujacego prosty... Jak instaluje sie programy... przez jaki prog...

(matiit) #6

zajrzyj na forum fedory

kingston0 , w jednym poście używasz polskich znaków, w innym nie. Proszę żebyś stosował je we wszystkich postach, więc zedytuj swojego ostatniego posta i popraw co trzeba.

(moongoose) #8

Cześć

Jeżeli chcesz zacząć przygodę z Linuksem to oprócz tych, które wymienił matiit dorzucę jescze jedna dystrybucję - PCLinuxOS, który wywodzi się z Mandrake - ja instalowałem to distro na czterech komputerach o róznej konfiguracji sprzętowej i nie miałem żadnych problemów - po instalacji kompy były gotowe to tego aby słuchać muzy, oglądać filmy i buszować po sieci. Jeżeli jesteś zainteresowany, to poczytaj o nim w sieci, jest trochę tego na polskich stronach i co najważniejsze to distro jest w wersji "LiveCD".

Pozdrawiam

P.S. A jak poznasz tego Linuksa, to postawienie Fedory będzie o wiele łatwiejsze, choc Fedora podobnie jak OpenSuse potrafią czasem "mulasto" chodzić.