Fever SH09A-BK SHINOBI - jak włączyć wiatrak

W jaki sposób mam uruchomić wiatraczek, który jest umieszczony z przodu obudowy? Nie działa, a nie wiem czy jest podłączony, etc, dużo mam tam kabelków w komputerze niepodłączonych…

p2.jpg

D@rius , najlepiej wychwycić kabel, który idzie do wentylatora i wyśledzić dokąd on idzie. Jeżeli nie jest podłączony to podłącz go do kontrolera obrotów bo z tego co widzę u Ciebie to jest. Najprawdopodobniej trzeba jeszcze podłączyć zasilanie do kontrolera (pewnie standardowo - MOLEX 4-pin). Jeśli idzie do kontrolera i zasilanie jest podłączone to wyklikaj na przyciskach na obudowie - co dokładnie wcisnąć nie powiem, bo nie posiadam ale pewnie nic skomplikowanego.

z przyciskami to już kombinowałem i nic. chyba że wiatrak sam się włączy jak będzie jakaś tam temperatura… a po kablach to ciężko poszukać, musiał bym rozebrać cały komp a nie jedną ściankę obudowy…

Albo wiatrak jest rozwalony. Działał w ogóle kiedykolwiek?

od kiedy kupiłem komputer, jeszcze nigdy wiatrak nie działał. tylko jest podświetlony na niebiesko…

Sprawdź czy jest poprawnie podłączony.

Z tego co piszą to wiatrak z przodu obudowy jest opcjonalny, więc może w ogóle go tam nie ma.

wiatrak jest… nawet się świeci.

a co do kabli, to mam wolne takie małe kabelki,i to jest jeden kabel ale ma w sobie na końcu 7 rozgałęzień, i co mają jedną dziurkę w sobie by je gdzieś podłączyć i jeszcze mam jeden co ma 2 dziurki i pisze na nim hdd

Popróbuj, albo daj jakieś wyraźne zdjęcia. Strzelać ciężko, są jakieś kable, jest jakiś wentylator - nic to nie mówi.