FF 3.5 na ubuntu- kopiowanie profilu z windowsa

Mam pytanie. Na ubuntu mam FF 3.5 i mam pytanko. Nowy system= brak zakladek w przegladarce brak zapamietanych hasel etc. dlatego pomyślałem że może da się wszystkie dane FF 3.5 przekopiować do FF z ubuntu? Robiłem tak na XP (kpiowalem zawartosc profilu z Sevena) a tutaj nie wiem gdzie jest folder z profilem. Gdzie jest ten folder?

W Systemie Vista/Seven jest to:

C:\Users\xxx\Apdata\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\xxx

Tam są wlaśnie wszystkie dane (zakładki, ulubione)

Gdzie znajduje sie to na ubuntu 9.04

cd ~/.mozilla

Dosyć często ten katalog jest w /home/marcin/.mozilla lub /home/marcin/.firefox.

nie mam partycji home :slight_smile:

ale ustawiłem wykrywanie ukrytych plików i znalazłem w /david/.mozilla

Dzięki wszystkim

Dodane 26.08.2009 (Śr) 18:43

chcialem zrobić kopie i przenioslem kursorem foder usera na pupit a tu na pupicie nie ma i w kataogu tez nie ma! !!

Dodane 26.08.2009 (Śr) 18:54

kurde jak ja coś zrobie to zaraz {ciach}

więc podmieniłem dane (teraz coś się {ciach} i nawet katalogu na pulpicie nie moge zrobić :stuck_out_tongue:

i po podmianie waczam i co? NIC SIE NIE GRAŁO I USUNĘŁO I WSZYSTKIE DANE.

Już nie mam siły do tego inuxa :frowning:

Bo tak dla ścisłości nie istnieje takie coś jak partycja /home - to jest katalog domowy, w którym może być montowana jakaś partycja. Sam katalog posiadasz, jeśli go nie usunąłeś. W menedżerze plików włącz opcję Widok ukrytych. Same zakładki możesz skopiować do JSON jako kopia zapasowa i importować na Ubuntu.

polecam rozszerzenie FEBE do firefoxa, odpalasz na windowsie, backupujesz, przywracasz na linuchu

Witam.

Otwórz /home/user/Pulpit/…, włącz pokazywanie ukrytych plików i będzie ten katalog, jako " ./mozilla " itd.

już to zrobiłem.

Dodane 28.08.2009 (Pt) 9:16

i efekt: usunęło wszyskie zakładki ale temat i tak nie ważny instaluje mandrive :slight_smile:

To już bardziej polecam PCLinuxOS, tak na marginesie: http://pclinuxos.com/ .

Co do Twojego problemu z katalogiem ustawień (katalog profilu). Zarówno katalog użytkownika jak i niektóre z rozszerzeń w formacie *.xpi ( o ile nie mają dedykowanej wersji na linuxa lub win) są jak najbardziej przenośne między systemami, systemami plików - to działa.

eee ludzie ale żeście namotali…

Nie można było po prostu użyć mozilla weave? Szybko, łatwo i przyjemnie…

Pozdro

Plichu a możesz jaśniej?

Wtyczka do przeglądarki Firefox, która umożliwia synchronizację pomiędzy używanymi komputerami historii przeglądanych stron, haseł, zakładek z ulubionymi, ustawień aplikacji itp. Dane są przechowywane na serwerach fundacji Mozilla w zaszyfrowanej formie. Dodatkowo, synchronizacja może obejmować mobilną wersję przeglądarki na telefony z systemem Windows Mobile, czyli Fennec.

https://services.mozilla.com/

no thx za informacje ale jakoś poszło z tym kopiowaniem :slight_smile: