FF i zuzycie RAM-u

Ile srednio FF pobiera wam RAMu? Mam wersje 1.5 i czasami(po dłuzszym okresie od właczenia przy wiekszej ilosci kart) potrafi zuzyc ponad 100-120MB. NIe zawsze chce ją oddac w czasie demfragmentacji RAMu.

FF jest zasobożerny. Spróbuj go przeinstalować, mi wersja 2.0 przy otwartych 5 kartach w tym momencie wsuwa 80 mb :wink:

BYŁO, BYŁO, BYŁO, BYŁO, !!

Wystarczy zmienić 1 wpis w about:config

:szukaj!!:

W Firefoxie takie romairy to standart ;] W Fireofxie 2.0 przy otwartej jednej karcie i jakiejś sporej stronie np. onet.pl FF zjada nawet 70Mb RAMU.

I to jest jeden z powodów mojej przesiadki na Operę 9.10

browser.sessionhistory.max_total_viewers

Ten wpis odpowiada za zapamiętywanie ostatnio otwieranych stron (żeby przyspieszyć późniejsze cofanie)

Domyślnie jest ustawiony na -1 (dostosowuje sie do ram-u)

Wystarczy zmienić go na liczbę 0 (co wyłączy zapamiętywanie),

lub np. 3 (co spowoduje zapamiętanie 3 ostatnich witryn)

Ten zabieg zmniejsza znacznie zużycie Ram-u przez Firefox-a

zaden postęp teraz mam 80 MB przy trzech kartach po kilku godzinach pracy na FF :slight_smile:

miałem ustawione 50 :o

zmieniłem na 10

Miałeś zmienić browser.sessionhistory.max_total_viewers!!

(a ty pewnie zmieniłeś browser.sessionhistory.max_entries )

P.S.

Pamiętaj że po zmianie trzeba zrestartować FF

Witam Ja stosuje taki mały myk potrzeba utworzyć w notatniku plik z rozszerzeniem vbs zapisać .kliknąć na nim 2 razy zgodzić się na propozycje i działać Jeżeli widzimy że cosik zaczyna brakować Ramu klikamy dwa razy i po kłopocie znowu mamy trochę więcej Ramu stosować do kompów mających co najmniej 256MB Ramu.A to co trzeba wpisać w notatniku

FreeMem = Space(104857600) ten wpis pomaga opróżnić 100MB Ramu u mnie działa już 4 lata i jak narazie jest ok.Plik najlepiej zapisać na pulpicie aby mieć do niego szybki dostęp.

a gdzie to wpisać??

:shock:

w pasku adresu wpisujesz about:config i później wyszukujesz

browser.sessionhistory.max_total_viewers

@Core 2 Duo napisałem w miarę dobrze w Notatniku wpisujemy

FreeMem = Space(104857600) i zapisujemmy : zapisz jako:np "Pamięć"z rozrzerzeniem vbs zgadzamy się na ten zapis a następnie jak jest taka potrzeba klikamy 2razy na danym pliku i mamy opróznione około 100MB Ramu jest to plik zapisywany w rejestrze więc po kliknięciu na nim musimy się zgodzić Powodzenia Wesolych Świąt Ps nie jest to żaden dowcip to naprawdę działa

Dzięki.

Średnio 50MB przy otwartej jednej karcie.

Z własnego doświadczenia wiem, że zależy to także od ilości zainstalowanych wtyczek. Ja osobiście używam dwóch (Fasterfox, AdBlock Plus).