FF, IE nie otwiera większości witryn

Witam. Ostatnio złapałem jakiegoś wrednego wirusa. Skan Nortonem SW 2005, avastem, ad-awarem oraz spybotem nie przyniósł pozytywnych rezultatów w więc zgłaszam się do was. Oto logi:

ComboFix

Silent Runners

Hijackthis

Błagam, ratujcie bo nawet maila nie moge sprawdzić !!

fix w hijackthis

Pobierz ComboFix, ale nie uruchamiaj

Wklej do notatnika:

File::

C:\WINDOWS\system32\wsfhgiqm.dll

C:\WINDOWS\system32\geBstRkh.dll

C:\WINDOWS\system32\xsonvefq.dll 

C:\WINDOWS\system32\wsfhgiqm.dll

C:\WINDOWS\system32\ddcCVMfg.dll 

C:\WINDOWS\system32\cbXQhHxY.dll 

C:\WINDOWS\system32\awtrSlIB.dll 

C:\WINDOWS\system32\ssqNdDwT.dll 

C:\WINDOWS\system32\opnlJBqN.dll


Registry::

[-HKEY_LOCAL_MACHINE\~\Browser Helper Objects\{499563D7-17DE-4FAA-9358-D0D3B4865179}] 

[-HKEY_LOCAL_MACHINE\~\Browser Helper Objects\{C5E84927-CFF0-4CA3-A068-02E7C01C1E7C}] 

[-HKEY_LOCAL_MACHINE\~\Browser Helper Objects\{DB50FF44-F875-4DDD-800F-5F8B530D4696}]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]

"BM87487886"=-

[hkey_local_machine\software\microsoft\windows\currentversion\explorer\shellexecutehooks] 

"{C5E84927-CFF0-4CA3-A068-02E7C01C1E7C}"=-

[-HKEY_LOCAL_MACHINE\software\microsoft\windows nt\currentversion\winlogon\notify\geBstRkh]

[-HKEY_LOCAL_MACHINE\software\microsoft\shared tools\msconfig\startupreg\847b4b1a] 

[-HKEY_LOCAL_MACHINE\software\microsoft\shared tools\msconfig\startupreg\BM87487886]

Plik -> zapisz jako -> CFScript.txt (najwygodniej będzie, jeśli zapiszesz w takiej lokalizacji, by ikonka CFScript.txt znalazła się obok ikonki ComboFix.exe )

Przeciągnij i upuść ikonkę CFScript.txt na ikonkę ComboFix.exe tak jak tu ->

02f8f1e3c410a4cc.gif

Rozpocznie się usuwanie i powstanie log, daj ten log na forum.

Logi dajesz na http://www.wklej.org a w poście dajesz tylko link

Pierwsza część (hijackthis) nie została wykonana pomyślnie bo większość wpisów nie została usunięta.

Nowy Log Hjt

Druga część (combofix), dwukrotnie wyświetlił komunikat “nie można odnaleźć pliku…”

Nowy log combofix

fix w hijackthis

Pobierz ComboFix, ale nie uruchamiaj

Wklej do notatnika:

File::

C:\WINDOWS\system32\namdlhng.dll

C:\WINDOWS\system32\gnhldman.ini

C:\WINDOWS\system32\yfbrkjnm.dll 

C:\WINDOWS\system32\namdlhng.dll 

C:\WINDOWS\BM87487886.xml


Registry::

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]

"847b4b1a"=-

Plik -> zapisz jako -> CFScript.txt (najwygodniej będzie, jeśli zapiszesz w takiej lokalizacji, by ikonka CFScript.txt znalazła się obok ikonki ComboFix.exe )

Przeciągnij i upuść ikonkę CFScript.txt na ikonkę ComboFix.exe tak jak tu ->

02f8f1e3c410a4cc.gif

Rozpocznie się usuwanie i powstanie log, daj ten log na forum.

Logi dajesz na http://www.wklej.org a w poście dajesz tylko link

HJT

ComboFix

problem z “Nie można odnaleźć określonego pliku” pojawił się ponownie.

PS. Nie mogę uruchomić gg. Gdy próbuję uruchomić komunikator “nic się nie dzieje”, a w menadżerze zadań jest proces gg.exe 99% CPU. Rozwiązanie tego problemu można znaleźć w tych logach?? Czy konieczna jest reinstalacja programu?

Zamknij ten proces i zobacz czy wtedy będzie dobrze

Logi wygladają na czyste

usuń ręcznie folder C: \Qoobox , usuń instalkę Combofix z dysku.

Przeczyść komputer Ccleanerem

Wykonaj optymalizację autostartu

Wyłącz i włącz przywracanie systemu na wszystkich dyskach. Instrukcja

Przeskanuj obszar mojego komputera http://www.kaspersky.pl/virusscanner.html (uruchom przez IE) Daj raport z niego na forum

lub

Dr.WEB CureIt!

Czyszczenie Ccleanerem ukończone

Optymalizacja autostartu zrobiona.

Przywracanie systemu ustawione.

Ponieważ skanowanie kaspersky’m obszaru mój komputer trwa u mnie ok 7godzin to działanie pozostawię na noc chyba że wystarczy informacja o braku wykrytych zagrożeń programem Norton Internet Security 2008?

Nie lepiej abyś przeskanował Kasperskim a jak gg?

OK. Na noc włącze kaspersky. A co do gg po użyciu ccleanera i gg zaczęło śmigać.

Już teraz BARDZO Ci podziękuję za błyskawiczną pomoc!! Dziękuję! (Jutro rano albo dziś wieczorem wkleje tylko log z kasperskyego)

W dniu 28.06.2008 , o godzinie 14:00 został dopisany post przez Sheaker

Raport

Usuń ten plik

Wyłącz i włącz przywracanie systemu na wszystkich dyskach. Instrukcja http://support.microsoft.com/kb/310405/pl

Thats all?? tak mnie wykryło ze 10 chyba wirusów więc wydaje mnie się że nie tylko jeden plik jest do usunięcia…

Wyłącz i Włącz przywracanie systemu na wszystkich dyskach. Instrukcja

Przeskanuj ponownie teraz i zobacz ile jest teraz wirusów

NOWY RAPORT

Wirus jest w plikach przywracania systemu.

Wyłącz (na kilka minut) a następnie włącz przywracanie systemu na wszystkich dyskach.

Pobierz i uruchom The Avenger zaznacz poniższy tekst

kopiujesz - klikasz na Paste Script from Clipboard - Execute - Potwierdzasz i zgadzasz się na restart klikając OK.

Po wykonaniu skasuj z dysku plik: C:\Avenger\backup.zip i wklej raport na forum C:\avenger.txt

Najpierw wyłączyłem przywracanie systemu na wszystkich dyskach. (nie włączałem go z powrotem bo nie chcę.)

Następnie pobrałem i użyłem programu The Avenger…

Oto raport:

Raport

PS. tam były do zaznaczenia dwie opcje. Pierwsza za wyszukanie rootkitów a druga za ich usunięcie… Obie zostały zaznaczone. Jeżeli to źle to wybaczta;)

Wyłączenie przywracania systemu usunęło co trzeba. Myślałem że zrobiłeś to już wcześniej i nic się nie usunęło dlatego mój post z Avengerem. Powinno być dobrze. Przeskanuj dla pewności system raz jeszcze.

:wink:

Wyłączyłeś przywracanie i dlatego pliki sie nie pousuwały ale jest dobrze :slight_smile:

Ok rozumiem… Jak zwykle na noc dopiero włączę kaspera bo truchę za długo to dla mnie trwa…

Dziękuję wszystkim za pomoc bardzo:)