FF,IE,Opera dziwne błędy z certyfikatami bezpieczeństwa

(Master Piotr) #1

Witam mam problem z netbookiem, najpierw antywir wykrył mi jakiegoś wirusa po dłuższej walce udało mi się go usunąć ale i tak zrobił mi wcześniej z du** jesień średniowiecza więc , użyłem opcji recovery , ( format dysku C i nagranie nowego windowsa XP sp2. )

Dodatkowo potem w samym win z formatowalem dysk D (prawy, formatuj , szybkie formatownie).

Wszystko chodzi normalnie, tylko dziwny problem mam w przeglądarkach, mianowicie zarówno w IE,FF, i operze na normalnych stronach które nigdy niemialy żadnych problemów z certyfikatami bezpieczeństwa (np. strony, gmail !, poczta.wp, !) wyskakuje komunikat "to połączenie jest niezaufane" <- ff, w operze ze ten certyfikat nie jest aktualny.

Jakieś pomysły? Nigdy z czymś takim się nie spotkałem ,

SOFT:

XP SP2, Avira (czerwona parasolka) , AntiMalvare, FF, Zip7,

Sprzęt; Netbook samsung N140, odrazu powiem ze takich samsungów mam do testów ponad 20 i na żadnym (przy tym samym zestawie programów) nie było takiego problemu?! możliwe ze jest walnięty hardware? Może warto oddać na gwarancję?

PS: Mam problem z Trialem MS office 2007 (60 dniowy) mianowicie po zainstalowaniu i aktywacji wyskakuje komunikat ze ta kopia wygaśnie 31 grudnia 2002 roku, program robi reset i już jest nieaktywny (bo w końcu jest rok 2010 wiec już dawno po 31 grudnia 2002;p).

PS2: Pyt teoretyczne, (na chytrusa :stuck_out_tongue: ) czy jeśli zrobie format dysku (recovery) czy mogę na nowo zainstalować MS Office trial 60 dni? (przy założeniu ze zrobił by 2 konto live, i pobrał nowa instalke i dostał nowy key?) Domyślam się ze to niezgodne z prawem :slight_smile: Pytam z ciekawości :slight_smile:

(deFco247) #2

Popraw datę systemową, a wszystko ustąpi.

(Master Piotr) #3

Tzn? Data jest ustawiona w xp na dzisiejsza...

(deFco247) #4

Na pewno? Wszystkie objawy idealnie pasują do źle ustawionej systemowej daty. Rok też musi się zgadzać, sprawdź ustawienia zegara w BIOS-ie laptopa. http://pl.wikipedia.org/wiki/BIOS#Kombi ... BIOS_setup

(Danielm86) #5

a działa usługa kryptograficzna (cryptsvc)?

Start/uruchom/services.msc

(Master Piotr) #6

Faktycznie wlasnie zmienilem w biosie byl 12 (o dziwo pierwszy jest miesiac), 04, 2009 , wlasnie sprawdzam jak dziala :wink:

-- Dodane 12.04.2010 (Pn) 21:02 --

Łoł, faktycznie problemy znikneły? sądzisz że problemy z office też niebędą stanowić problemu? Swoją droga w życiu bym nie wpadł na taki pomysł :slight_smile: naprawdę dzięki !