Fg7600 zacina sie

(P1rategx) #1

Mam problem z kartą gigabyte gf7600GS na pci ex. Gdy gram w gre komp zacina sie i musze go zresetować. Wymieniłem karte bo wczesniej mialem ati. Mam najnowsze sterowniki i system win xp, pł.gł. asrock 4CoreDual-SATA2 (pci i agp) , zasilacz tracer 450w . Czy moze to byc wina wejscia pci ex bo na kazdej stronie podają inaczej 16 i 4 ??

(Michalheo) #2

Po pierwsze zasilacz do wymiany na coś markowego.

Po drugie sprawdź temperatury karty graficznej bo mniemam, że to wersja z pasywnym chłodzeniem która uwielbia się grzać.

(P1rategx) #3

sprawdzałem na kompie co mam w opisie ten zasilacz i karte i było ok :evil:

(Michalheo) #4

W takim razie oczyszczasz komputer ze starych sterowników od karty Driver cleanerem: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... leaner+3.3 i instalujesz jeszcze raz obecne. Daj znać czy to pomoże.

A testowanie tracera na configu, który masz w podpisie to samobójstwo. Te zasilacze są jednymi z najgorszych dostępnych na rynku. Poszukaj trochę na necie o najgorszych markach zasilaczy a dowiesz się dlaczego to mówię.

Dla pewności sprawdź też temperatury jak wspominałem wcześniej.

(XMan) #5
  1. Odinstaluj sterowniki od grafy, przeczyść komputer CCleanerem.

2. Zainstaluj odpowiednie sterowniki do chipsetu płyty głównej.

3. Zainstaluj sterowniki do karty graficznej 175.16.

Temat :

viewtopic.php?f=2&t=265817

Edit : w podpisie masz system Vista piszesz że masz XP-ka ?

A więc dodam że po każdej instalacji sterowników aby gry i filmy prawidłowo działały uaktualnia się biblioteki DirectX.

Na Viście mogą być 10 - tki a na XP-ku 9. 0c.

(P1rategx) #6

ale dlaczego na słabszym sprzecie sie zacina ?? czy to moze zalezeć od szybkosci wejscia pciex lub chipsetu VIA PT880

oczyszczalem juz wszystkim i nie pomaga