Fierwall - czy to naprawdę coś daje?

Tak jak w temacie. Czy firewall tak naprawdę w czyms pomaga ?

Poczytaj tu:

http://sierp.net/faq/#firewall

Ja tam wolę używać :slight_smile: Jakieś pojęcie mam i parę razy już jakieś nawet dane programów które chciały coś wysłać to sobie zablokowałem.

Mam ftpa na kompie non stop(ISS 5.1 wbudowany w XP) i z adminem sieci czasami się czymś wymieniamy, podałem też linka tym co są podpięci do mojego nadajnika i zmniejszają tym samym obciążenie łącza bo odemnie ściągną :slight_smile: A że klientów się nazbierało to AP obciążają i w godzinach szczytu mieli nie ściągać, ale to olali to zablokowałem adresy IP tych którzy nie posłuchali na dwa tygodnie, może się nauczą.

Ja tam nie posiadam antyvirusa a jedynie firewalla i nie tęsknię za antyvirem.

Ja kiedyś rozmawiałem z panem zajmującym się ochroną sieci i powiedział że takie programiki jak kerio itp. są *****warte. Jeżeli się chcemy porządnie zabezpieczyć najlepiej kupić router.

ByczY

Radzę jeszcze - nie rozsiewaj na forum fetoru określeń wykropkowanych… :?

I co Ci da tak wiele ten router ??

Podstawowe Ci dadzą to co miałeś tam zakropkowane, nie posiada żywcem nic.

NAT ? i co to da?

Nawet rozbudowany router to też CI nie wiele da, może coś tam by ataków przyblokował. Posiada jedynie jakieś zabezpieczenia używane wewnątrz sieci.

Wniosek: Nie mieć nic i przywracać system Ghostem co tydzień ^^^^.

Nie chciał bym być w tej sieci :stuck_out_tongue:

A co ci da zwykły router ??

Router z zaporą sprzętową owszem, ale typowy za 100 czy 200 zł praktycznie nic nie zmienia we względzie bezpieczeństwa.

NO ja właśnie miałem na myśli router z zaporą sprzętową, wiadomo że normalny nic nie da

Według mnie firewall jest bardzo przydatny. Chociaż jeżeli chodzi o moją zaporę, to jest aż tak skuteczna, że nie mogę w to uwierzyć. Chodzi o to, że blokuje tyle ataków od czasu ponownej instalacji, że aż nie mogę w to uwierzyć… Dzięki firewallowi można się dowiedzieć jakie programy łączą się z internetem bez wiedzy użytkownika. Sama niedawno nabrałam nawyku sprawdzania ustawień mojej zapory. Dzięki temu wiedziałam jakie gry trzeba wyrzucić, a jakim odciąć dostęp do internetu. Reasumując, najbardziej przydatny jest firewall, który nie dość że dobrze działa, to jest także łatwy do skonfigurowania.