FIFA 08 a karty GeForce

(efazeti) #1

witam, mam mały problem, otóż nie mogę sobie pograć w FIFE 08 na 7300GT :frowning: po rozegraniu kilku, kilkunastu minut meczu wywala mi błąd aplikacji fifa08.exe

zacząłem szukać w googlach i wyczytałem takie coś, że jest to dość powszechnie znany problem i fifa nie będzie prawidłowo działać na mojej karcie (wymieniane były także 7200 i chyba 8600)

czy faktycznie tak jest? na mojej poprzedniej karcie (radek 9550) fifka ładnie śmigała a teraz już nie chce :frowning:

ps. podobny problem zauważyłem w NHL08

(Towdii) #2

Grałem w Fife 2008 na 8600, 2-4 mecze, żadnych błędów, z kolei znajomy ma 7300GT oraz NHL 2008, póki co, nie uskarża się na żadne problemy.

Stawiam na sterowniki, wgraj najnowsze (może nawet bety) bądź też starszą wersję.

Pozdrawiam

(efazeti) #3

próbowałem już wgrywać różne wersje sterowników (starsze i nowsze) i nic

a oto cytaty z innego forum:

ten drugi cytat jest o karcie GeForce 7200

niestety, nic więcej na ten temat się nie dowiedziałem

(Neckali15) #4

Ja mam GeForce 6600GTS i chodzi mi jak trzeba a kolega również ma 7300GT i nie ma tego typu problemów. Spróbuj przeinstalować gre ale wątpie ,że by to pomogło.

(efazeti) #5

postawiłem specjalnie drugi system na drugim dysku, żeby wykluczyć jakieś błędy w systemie, no i niestety klapa

inne gry chodzą poprawnie, FIFA 07 także, błąd jest tylko w przypadku gier serii 08 od EA Sports (fifa, nhl, ...)

(kam104) #6

U mnie na normalnych ustawieniach fifa08 co najwyżej się tnie (najwyższe detale), a gdy podkręcę procka śmiga aż miło (nawet lepiej od 07).

(efazeti) #7

kam104 jaką masz wersję sterowników?

neckali15 możesz spytać kolegi od 7300GT jakie ma sterowniki?

(kam104) #8

163.69

(Orzechjuve0) #9

ja mam GeForce 7300 GT gram w fife 08 pół dnia i nic się nie dzieje

(Kylo Tk) #10

Ja również śmigam na geforce 7300 GT kupiłem ją specjalnie na fifę 08, gram już 4 sezon i wszystko elegancko chodzi (sterowniki dodane do karty)

(efazeti) #11

fajnie, tylko to są stery pod Viste :]

no to kurde nie wiem co jest, wszyscy na 7300GT śmigają a u mnie ta cholera nie chce działać... załamka :frowning:

(Towdii) #12

Może jeszcze coś z nieoficjalnych driverów

http://www.tweakforce.com/modules.php?name=Downloads&d_op=viewdownload&cid=1

A patch'a instalowałeś? Być może to rozwiąże problem

http://largedownloads.ea.com/pub/patches/Fifa/08/

(efazeti) #13

o ile się nie mylę to jest to patch uaktualniający składy w grze

(klopas) #14

moze twój system nie lubi dzieł ea sports? :smiley:

stery 93.71 do 7300gt

do 8600 nie mam pojęcia :stuck_out_tongue:

(Towdii) #15

Być może, nie mam juz fify więc nie miałem jak sprawdzić :stuck_out_tongue: Z góry zakładałem, że patch poprawi coś w grze a nie tylko uaktualni składy :?

(efazeti) #16

widzę, że nie tylko najnowsza seria od EA Sports nie działa

przed chwilą próbowałem zagrać w Call Of Juarez i podczas wczytywania nowej gry wywala mnie do Windowsa

natomiast seria Need For Speed działa prawidłowo

normalnie załamka, myślałem, że po wymianie karty będę mógł sobie pograć a tutaj d**a, jedne gry działają a inne nie

edit:

Panowie, szok, wsadziłem starego radeona, postawiłem drugi system, poinstalowałem sterowniki, fifke i...... ten sam problem!

więc to jednak nie grafika...

co to może być?

wsadziłem stare ramy (512 corsair) i jest to samo

co się mogło zepsuć?