Fifa 15 zacina się kiedy gram!

Czyli nikt mi nie pomorze w związku z zacinającą się grą? Może ktoś poleca jakiś program do skanowania?

Intel Core i3: 3.5 HGz jest procesorem DWU rdzeniowym a ta gra wymaga procesora CZTERO rdzeniowego.

Czego tu jeszcze nie rozumiesz ?? Żadne skanowanie czy magiczne komendy czy programy ci nie pomogą.

 

 

A co, mamy ci kupić nowy procesor ??

 

Primo

 

Gdybyś przeczytał minimalne wymagania sprzętowe to byś ujrzał że najsłabszym zalecanym prockiem jest CZTERO rdzeniowiec. Podpowiem, i3 jest zawsze DWU rdzeniowy :slight_smile:

 

Secundo

 

To jest gra od EA, czyli na pewno jest kiepsko zoptymalizowana. A skoro działała ci FIFA 14 to w nią graj. FIFA 15 jest na całkowicie nowym silniku.

 

Tertio

 

Na przyszłość, czytaj ze zrozumieniem. Oszczędzi ci to zbędnych wydatków.

Minimalne wymagania sprzętowe

  1. Procesor:  Intel Q6600 Core2 Quad 2.4Ghz / AMD Phenom 7950 Quad-Core / AMD Athlon II X4 620 lub ekwiwalentny
  2. Pamięć RAM : 4 GB
  3. Karta grafiki : z obsługą DirectX 11 (ATI Radeon HD 5770 lub Nvidia GTX 650)
  4. Miejsce na dysku:  13 GB
  5. System operacyjny:  Windows Vista / 7 / 8 64-bit

A ja mam 2 rdzenie po 3.5 więc nie rozumiem o co Ci chodzi 

 Core i3 Posiada 2 rdzenie, ale dzięki technologii Intel® Hyper-Threading widoczny jest w systemie jako układ czterordzeniowy, co pozwala na obsługę większej liczby wątków w jednym czasie.

Wątki to nie rdzenie nie zastąpią ich nie wiem skąd to wziąłeś

Wygoogluj sobie różnicę między wątkiem a rdzeniem. 

No ale to już nie o to nawet chodzi, chodzi o to, że minimalne wymagania FIFY 15 potrzebują procesor 2 rdzenie po 2.2 GHz

Ja tam widzę czterordzeniowy procesor. 

Gdzie ty kuźwa widzisz w wymaganiach minimalnych procesor czterordzeniowy? 

To są czterordzeniowe procesory. 

A więc jednak nie mam przywidzeń

O którą fife VI chodziło w tym poście bo nie 15

 

Może specyfikacja ze strony INTELA ciebie przekona.

 

http://ark.intel.com/pl/products/29765/Intel-Core2-Quad-Processor-Q6600-8M-Cache-2_40-GHz-1066-MHz-FSB

 

Zapodaj sobie na tej stronie symbol swojego i3 i spójrz. Podpowiem Gigaherce to nie wszystko :smiley:

 

Jeszcze jakieś pytania ?

Ale ten procek który jest rekomendowany na minimalny w FIFIE 15 jest ogólnie gorszy od mojej i3… więc w czym tkwi problem…

Ogólnie może tak ale widocznie liczy się też liczba rdzeni

 

Tak ten procek jest gorszy jeśli rozpatrywać wydajność rdzeń vs rdzeń

 

Masz rację, ilość rdzeni nie polepsza przy programch nie wykorzystujących tego, ale jeśli program jest napisany specjalnie aby wykorzystać te 4 (w tym przypadku) rdzenie, to nawet staroć 4 rdzeniowy ma szansę pokonać procka 2 rdzeniowego nowej technologii.

 

 

Wytłumaczę łopatologiczno-pierwotnie. Zasadniczo jest to złe tłumaczenie ale na te potrzeby wystarczy.

 

Pamiętasz bajkę jak ścigał się zajączek z żółwiem ?

 

Zajączek podbiegał, bawił się, spał. - to taki 2 rdzeniowy I3 jak musi liczyć 4 potoki danych.

 

A żółw - człapał i człapał, ale cały czas do przodu - 4 rdzeniowy, stara technologia ale liczy i liczy, nie tracąc czasu na przełączenia obliczeń.

gry są jednowątkowe, jeśli jest jakiś proces/zadanie dla procesora to będzie to robił na raz jeden rdzeń, gra może dać na raz kilka zadań, które muszą zostać wykonane jednocześnie, dla prostego przykładu teoretycznie, powiedzmy sztuczna inteligencja, fizyka, interakcja z graczem (ruch kamery sterowanie itp) to już mamy trzy różne zadania które muszą się wykonywać w jednym czasie

 

Nie do końca rozumiem Twoją wypowiedz.

Jedyną osobą która myli wątki vs rdzenie to raczej autor posta.

 

Ale nie jego tu wina, lecz marketingu Intela (amd też nie lepsze).

 

Tu taki mały teścik, wprawdzie procków AMD ale wyrażnie pokazuje różnice.

http://pclab.pl/art51507.html

 

Dodatkowo na wstępie autor wyjaśnia na czym polega FAKE rdzeni procesorów zarówno AMD FX jak i I3, I7

 

Tu można też sobie poczytać:

http://forum.benchmark.pl/topic/82149-to-ile-w-ko%C5%84cu-gry-potrzebuj%C4%85-rdzeni/

 

Nie do końca, Battlefield 3 i Battlefield 4 wykorzystują aktywnie trzy rdzenie :slight_smile:

rdzenie nie wątki, jeden rdzeń = jeden wątek

są gry które wykorzystują nawet i 4 rdzenie ale zawsze po jednym wątku

Przeczytaj jeszcze raz co napisałeś i znajdź ewidentną bzdurę. 

Mam sposób który poprawia zdecydowanie wydajność gry lecz przez stratę jakości.

trzeba wejść w moje dokumenty w folder FIFA 15 i wejść w plik fifasetup , zmienić lub wpisać to “RENDERINGQUALITY = 1” (domyślnie na low detalach jest “2”) po zmianie murawa boiska robi się siwa i jest jeden cień zawodnika lecz zdecydowanie poprawia  płynosc gry.

Mój sprzęt to phenom II 955 x4 3.2 ghz , 16gb ramu i karta (przez nią pewnie mi przycinało wcześniej grę) radeon HD 5670 :slight_smile: mam nadzieje że komuś pomogłem :smiley: