Filezilla server nie łączy się po zewnętrznym IP

(Hubert1) #1

Witam.

Zainstalowałem sobie xamppa.

Uruchamiam Apache i MySQL i wszystko działa zarówno na localhoście jak i na zewn ip. Gdy włączam Filezilla Server to mogę się połączyć z sieci lokalnej a z internetu już nie. Przekierowałem porty: 20, 21, 14171, 80. W Port triggering mam: od 1 do 65530 i w filezilla server tak samo. Router mam TP-Link TL-WR340g

Z góry dziękuje za pomoc.

hubitru , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

(roobal) #3

Serwer FTP działa w trybie aktywnym czy pasywnym?

(Hubert1) #4

A jak to sprawdzić?

(roobal) #5

W ustawieniach serwera. Ustaw na tryb pasywny, wówczas wystarczy otworzyć/przekierować tylko porty 20 i 21, w trybie pasywnym serwer korzysta jeszcze z innych portów i router musiałby śledzić, które to porty.

(Hubert1) #6

A gdzie to znaleźć? Szukałem u ust. serwera i nie znalazłem.

(roobal) #7

Nie korzystałem nigdy z FileZilla Server, więc nie podpowiem Ci gdzie szukać. Poszukaj w ustawieniach, jeśli nie ma, sprawdź przy użyciu netstat z jakich portów korzysta FileZilla. Jeśli serwer działa w trybie aktywnym, powinno wystarczyć przekierowanie na porty 20-21. Jeśli działa w trybie pasywnym, postaw serwer w strefie DMZ.

(Hubert1) #8

netstat pokazuje port tylko 21. Port ten już przekierowałem. Adres mojego komputera ustawiłem już wcześniej w DMZ.

-- Dodane 22.11.2013 (Pt) 22:11 --

@refresh