FileZilla

  1. Co nalezy wpisac w pole " Domyślny katalog serwera " ??

" Domyślny katalog lokalny" << co w nim jest zapisywane ??

  1. Czy komunikat “Nie można było odzyskać listy katalogów” ma coś wspólnego z tym, że źle wypełnione są pola z punktu 1 ??

Czy może coś nie tak z serwerem ??

Serwer >> 60free.ovh.org

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 469#286469

Na tym artykule właśnie się opierałem. Dostosowałem się do każdego polecenia. Dopiero zaczynam z FTP więc nie wiem co jak ma wyglądać i działać. Może spróbować z innym serwerem ??

200509052114491ix.png

to bedzie raczej dobry sposob… przez jakies dwie godzinki mozesz pobawic sie z moim serwerem

ftp://stefe.servebeer.com/

Ja pomogę,aby logować się na ftp musisz mieć założone konto pocztowe,jako hasło podajesz przy większości serwerów swój email,dla weryfikacji

w większości serwerów ftp

host - adres serwera ftp z którym chcesz się połączyć

user anonymous

hasło - twój mail

port 21 - ftp jest obsługiwane przez port 21

W Filezilli wpisujesz te dane - klikasz połącz,connect i jak się połączysz to po chwili zobaczysz powitanie serwera,po prawej stronie wyświetla się panel z plikami na serwerze,pliki ogólnodostępne są dostępne w katalogu /pub

Też nie mogę się zalogować na ftp.60free.ovh.org tam chyba nie może wejść anonimowy użytkownik

nieprawda… mozesz sobie nawet wpisac bla@bla.com

tylko standardowo… mozesz sie laczyc przez inne porty jezeli serwer jest tak skonfigurowany

wtedy do adresu dodajesz jeszcze nazwe portu np.

ftp://nazwa_serwera.com: 2005

to tez zalezy wylacznie od konfiguracji programu

200509060648278ue.th.png

to tez zalezy wylacznie od konfiguracji serwera

Dzięki,napisałem jak to jest standardowo,wiem że są jeszcze inne porty

Dzięki za wszystkie porady - najbardziej do rozwiązania problemu przyczynił się stefe i za to otrzymał +.

Myślę, że temat nie musi być dalej rozwijany.