Film 'do góry nogami'

witam. Mam filmik i on jest tak jakby ‘do gory bokiem’ tzn musze na niego patrzec bokiem i szukam jakiegos programu żeby go przywrócić do normalnego stanu :slight_smile: pozdrawiam.

w SubEdit jest chyba taka opcja do zmiany położenia obrazu.

Jakie masz zainstalowane kodeki?

W jakim formacie jest film, z którym masz problem?

Czy nie masz może zaznaczonej opcji odwrócenia obrazu przy wyświetlaniu bądź zainstalowanych kilku paczek kodeków jednocześnie?

z kodekami wszystko ok u mnie ok, tylko ten filmik (krecony aparatem cyf.) byl krecony bokiem. a jaki format, nie wiem, wiem że nie jest to avi i musze to otwierac w ‘Media Player Classic’

Podobnie jak Ty kapselo , nagrywam filmiki cyfrówką i czasem również w pionie. Do obracania obrazu służy mi Virtual Dub, a do tego zmieniam format filmiku z MVI na AVI - także programik w pełni powinien zaspokoić również Twoje potrzeby.

mam ten program, ale nie moze mi podpowiesz jakiej opcji użyć żebu odwrócić ten obraz i jak zmienić format.

Wchodzisz w zakładkę Video dalej Filters -> klikasz ADD -> z listy wybierasz ROTATE -> ustalasz jak chcesz obrócić -> jak już Ci się to uda, to zrób File -> save as Avi i zapisz jak tam sobie chcesz. (jeśli plik po zapisaniu będzie za dużo zajmował, to skompresuj go działając w zakładce compression - jakbyś miał jakieś problemy, to pisz.)

Pozdrawiam