Film na kasecie, jak zgrac go na DVD? Jaki soft zainstalować

Witam.

1.Chcę zamienić film na kasecie, tak aby go zgrać na płytkę CD lub DVD i na jakiś format, np. .avi lub inny.

2.To mam:

a)Odtwarzacz kasetowy.

b)wszelkie okablowanie, tak, że mogę podłączyć odtwarzacz pod s-video, z dźwiękiem będzie gorzej, ale damy radę :wink:

c)kasete, którą chce zgrać :wink:

d) (i tu nie jestem pewien) Kartę graficzną, która obsługuje takie zgrywanie. Mam Gigabyte Geforce 9600, kod producenta NX96T512HP, i to trzeba sprawdzić, czy na 100% moja karta takie coś obsluguje

2.Co potrzebuję?

a)dowiedziec się, czy moja karta obsługuje taka konwersję.

b)mieć soft do zgrywania tej kasety.

PRoszę o wszelkie rady, soft i informacje co do grafy i jak to zrobić…

EDIT:Poradnik i soft znalazłem, teraz tylko jedno pytanko, czy moja karta jest zdolna do konwersji z VHC, do DVD?

Twoja karta nie posiada vivo, tylko wyjście tv, więc ze zgrywania materiału wideo nici ( http://www.gigabyte.pl/products/vga/spe … 512hp.html )

Zresztą jakość zgrywanego przez vivo materiału pozostawia wiele do życzenia.

Najlepiej jeśli kupisz sobie tuner. Poszukaj w necie testów i wybierz jakiś dobry cyfrowy. Ceny w granicach 100-150zł.

Musisz mieć sprzęt do przechwytywania video, karty graficzne służą na ogół do odtwarzania video, chyba że twoja ma opcję przechwytywania, co nie sądzę. Sprawę załatwia np. karta TV z wejściem composite albo antenowym, które podłączasz do wideokasetowca.