[Film] Silent Hill

Na wstępie nie chodzi o grę a o film… 3 razy go oglądałem (cały) i prawie nic z niego nie kapuje… to jest bardziej skomplikowane od “The Ring”… jedyne o co proszę, to o jakieś jasne i logiczne wytłumaczenie… początek i połowe filmu jako tako rozumiem, ale koniec jest dla mnie zupełnie nie zrozumiały… szukałem już wszędzie i… lipa, tylko o grze znalazłem… już nic nie rozumiem… POMOCY !!

grałeś w Silent Hilla ? - najlepiej by było gdybyś przeszedł wszyskie części po pare razy. Film raczej nie jest dla osób, które nie grały w SH.

może dlatego jest taki nie zrozumiały bo oparty jest na podstawie gry, nie miałem zbytnio czasu ale jak obejrze to spróbuje ci pomóc

Koniec tzn. jak ta żonka wraca z Sharon do domu?

Jak wiesz w grze (całość była oparta na silent hill 3 - kilka motywów było też z 1, 2, 4) były dwa światy - jeden normalny, a drugi ten mroczny, zaplamiony krwią - czerwony.

Mąż był cały czas w tym normalnym świecie.

Żona z córką zostały w tym drugim (który po zemście głównego bosa stał się normalny, nadal jednak były to dwa odrębne światy).

Żona wróciła z córką do domu, mąż to widział (otwarte drzwi, zapach perfum), niestety zostały one nadal w drugim świecie i do jako takiego spotkania nie doszło.

Tak skończył się film ;]

Mam nadzieję że rozumiesz :slight_smile:

Nom… już wiem troche więcej a będzie druga część… abo cuś… ??

Albo jak to się w końcu skończy wie ktoś na podstawie gry… ??

Dr.Dxtro na podstawie gry było troszkę inaczej :stuck_out_tongue:

Tutaj został scenariusz troszkę inaczej rozłożony.

A druga część podejrzewam że będzie ale nie wcześniej niż w 2008r.

Ogólnie, to raczej bez pogrania w SH film trudno będzie Ci zrozumieć. A gra jest warta polecenia, chyba najlepsza 2 część (w pierwszą niestety nie grałem)

areh pierwsza była full wypas ale ja najbardziej polecam trzecią - potrafiła do mnie dotrzeć że aż przeszedłem ją kilka razy aby poznać wszystkie zakończenia ;]

Grać w to jakoś nie mam ochoty… grałem w demko 3… i chyba poczekam do szesnastki… ;] ale serio to wytłumałczyłby mi ktoś w skrócie o co chodzi w samej grze… ?? Czy to ta gra to jest mniej więcej oparta na fabule z Oszukać Przeznaczenie (Final Destination) że przeskakuje z człowieka na człowieka w jakiś sposób… ?? Bo ja już naprawdę oszalałem, a nie lubie patrzeć na jakiś film, i nic z niego nie wyciągnąć… myślałem że jak 2 raz oglądne (tak jak np w The Ring) to zrozumie… a tu lipa :x

Miasteczko Silent Hill ma swoje prawa i tyle.

Tak się tam dzieje z ludźmi i to wszystko :smiley:

A ja mam pytanie czy film jest mniej więcej dobry i trzyma się jako tako orginału ?? bo jak obejrzałem DOOMA 3 w którym dano aktora z wrestlingu i jest pare nidociągnięć to mam wątpliwości o ten film :?

Chodzi Ci czy trzyma się gry?

Ja powiem że jako tako tak.

Owszem nie jest to przecież gra, ale ma nawiązania do gry :slight_smile:

Dzięki bogu jak ma taki świetny nastrój grozy to ide do kina :wink:

Wdg. mnie film godny polecenia.

Zaraz po pile wdg. mnie najlepszy horror (na równo z noc żywych trupów 1 i teksańska masakra - wiele było też japońskich horrorów godnych polecenia - np. ring )…

BTW. filmu już chyba nigdzie nie grają ;]

Z tego co wiem to już wyszedł albo na dniach wyjdzie na DVD.

To jeszcze lepiej że wyjdzie teraz na DVD ostatni bardzo dobry film jaki oglądałem jeżeli chodzi o horrory to był Smakosz :twisted: