[Film] Silent Hill


#1

Na wstępie nie chodzi o grę a o film... 3 razy go oglądałem (cały) i prawie nic z niego nie kapuje... to jest bardziej skomplikowane od "The Ring"... jedyne o co proszę, to o jakieś jasne i logiczne wytłumaczenie... początek i połowe filmu jako tako rozumiem, ale koniec jest dla mnie zupełnie nie zrozumiały... szukałem już wszędzie i... lipa, tylko o grze znalazłem... już nic nie rozumiem... POMOCY !!


(Sawyer47) #2

grałeś w Silent Hilla ? - najlepiej by było gdybyś przeszedł wszyskie części po pare razy. Film raczej nie jest dla osób, które nie grały w SH.


(Barti041) #3

może dlatego jest taki nie zrozumiały bo oparty jest na podstawie gry, nie miałem zbytnio czasu ale jak obejrze to spróbuje ci pomóc


(aju) #4

Koniec tzn. jak ta żonka wraca z Sharon do domu?

Jak wiesz w grze (całość była oparta na silent hill 3 - kilka motywów było też z 1, 2, 4) były dwa światy - jeden normalny, a drugi ten mroczny, zaplamiony krwią - czerwony.

Mąż był cały czas w tym normalnym świecie.

Żona z córką zostały w tym drugim (który po zemście głównego bosa stał się normalny, nadal jednak były to dwa odrębne światy).

Żona wróciła z córką do domu, mąż to widział (otwarte drzwi, zapach perfum), niestety zostały one nadal w drugim świecie i do jako takiego spotkania nie doszło.

Tak skończył się film ;]

Mam nadzieję że rozumiesz :slight_smile:


#5

Nom... już wiem troche więcej a będzie druga część... abo cuś... ??

Albo jak to się w końcu skończy wie ktoś na podstawie gry... ??


(aju) #6

Dr.Dxtro na podstawie gry było troszkę inaczej :stuck_out_tongue:

Tutaj został scenariusz troszkę inaczej rozłożony.

A druga część podejrzewam że będzie ale nie wcześniej niż w 2008r.


#7

Ogólnie, to raczej bez pogrania w SH film trudno będzie Ci zrozumieć. A gra jest warta polecenia, chyba najlepsza 2 część (w pierwszą niestety nie grałem)


(aju) #8

areh pierwsza była full wypas ale ja najbardziej polecam trzecią - potrafiła do mnie dotrzeć że aż przeszedłem ją kilka razy aby poznać wszystkie zakończenia ;]


#9

Grać w to jakoś nie mam ochoty... grałem w demko 3... i chyba poczekam do szesnastki... ;] ale serio to wytłumałczyłby mi ktoś w skrócie o co chodzi w samej grze... ?? Czy to ta gra to jest mniej więcej oparta na fabule z Oszukać Przeznaczenie (Final Destination) że przeskakuje z człowieka na człowieka w jakiś sposób... ?? Bo ja już naprawdę oszalałem, a nie lubie patrzeć na jakiś film, i nic z niego nie wyciągnąć... myślałem że jak 2 raz oglądne (tak jak np w The Ring) to zrozumie... a tu lipa :x


(aju) #10

Miasteczko Silent Hill ma swoje prawa i tyle.

Tak się tam dzieje z ludźmi i to wszystko :smiley:


(Shawn Michaels) #11

A ja mam pytanie czy film jest mniej więcej dobry i trzyma się jako tako orginału ?? bo jak obejrzałem DOOMA 3 w którym dano aktora z wrestlingu i jest pare nidociągnięć to mam wątpliwości o ten film :?


(aju) #12

Chodzi Ci czy trzyma się gry?

Ja powiem że jako tako tak.

Owszem nie jest to przecież gra, ale ma nawiązania do gry :slight_smile:


(Shawn Michaels) #13

Dzięki bogu jak ma taki świetny nastrój grozy to ide do kina :wink:


(aju) #14

Wdg. mnie film godny polecenia.

Zaraz po pile wdg. mnie najlepszy horror (na równo z noc żywych trupów 1 i teksańska masakra - wiele było też japońskich horrorów godnych polecenia - np. ring )..

BTW. filmu już chyba nigdzie nie grają ;]

Z tego co wiem to już wyszedł albo na dniach wyjdzie na DVD.


(Shawn Michaels) #15

To jeszcze lepiej że wyjdzie teraz na DVD ostatni bardzo dobry film jaki oglądałem jeżeli chodzi o horrory to był Smakosz :twisted: