Filmy 720p mpg zacinają się. Pomocy!

Witam!

Ostatnio odebrałem film ze studniówki w jakości 720p mpg.

Zwracam się tutaj z moim problemem gdyż nie mam już zupełnie pojęcia co robić. Odinstalowywałem już k lite codeci i instalowałem ponownie jednak bez żadnego rezultatu.

Parametry mojego sprzętu.

AMD Athlon x2 2.50 proc, 2Gb ram , karta graficzna geforce 9600 gt 512mb. System operacyjny Windows xp Sp 2.

Proszę o pomoc!

Po pierwsze aktualizacja systemu do sp3.

koniecznie…a potem się zobaczy…albo i się i nie zobaczy i trzeba będzie coś wymyśleć

Zaktualizowałem właśnie do sp3 i dalej to samo.

Jakieś inne sugestie ? Zużycie procesora kiedy film jest włączony wynosi 8%.

zainstaluj kodeki k-lite

K-lite kodeki już instalowałem.

Ja bym spróbował innego programu do odtwarzania, bo Windows Media Player nie zawsze sobie dobrze radzi.

All player, sub edit player, quick time player:

Żadem z tych odtwarzaczy nie podołał zadaniu.

Może wy znacie jakieś dobre odtwarzacze ??

Skompresuj plik.

Media Player Classic Home Cinema 1.6.0.4014

http://www.dobreprogramy.pl/PotPlayer,P … 22586.html

Tak - znam dobry odtwarzacz. Windows Media Player w systemie Windows 7 (bez żadnych "po… kodeków) i wszystko działa jak należy.

Czemu kombinujecie jak “koń pod pod górę” i z dobrego sytemu za pomocą “ulepszaczy” staracie się zrobić coś co ma być “lepsiejsze”, a nie jest… i potem ratunku.

System Windows jest naprawdę dobry sam w sobie, więc po co go psuć i potem narzekać.

ja proponuje VLC z kodekami czy bez, jeszcze na nim sie nie zawiodłem

Dziobas Playerteż powinien dać radę

Ja również polecam VLC mp program radzi sobie naprawdę z każdymi rozdzielczościami filmów czy są one w avi. mkv. czy czym innym

jednak KMPlayer również jest dobry ale on raczej automatycznie się nie poprzestawia tak jak w/w program

Zacznijmy od sprawdzenia stanu wypalenia płytki DVD-CD, następnie napędu CD-DVD czy się nie zacina, następnie sterowników karty graficznej i płyty głównej proponuję zainstalować ze strony producenta, bądź z płytki załączonej wraz ze sprzętem. Dodatkowo, należy sprawdzić bitowość twojego systemu operacyjnego. Jeśli sys jest 32 bity, to proponuję wejść w task manager w tym celu CTRL+ALT+DEL wybrać uruchom Menedżer zadań i sprawdzić wykorzystanie procesora w systemie, oraz wykorzystanie pamięci , jeśli potrzeba to zwiększyć plik stronicowania w systemie. Jeśli to sys 64 bitowy, pobrać odpowiednie oprogramowanie dedykowane dla systemu 64 bitowego i przede wszystkim posprawdzać czy prawidłowe sterowniki są zainstalowane, oraz kodeki i oprogramowanie do odtwarzania.

Jeśli to nie pomoże odinstalować całość kodeków wraz z programami do odtwarzania i zainstalować jeszcze raz, biorąc pod uwagę kolizje występujące podczas instalacji kodeków.

Dziękuje bardzo, na potplayerze wszystko ładnie śmiga :).

Temat można zamknąć i jeszcze raz wielkie dzięki ;)!