Filmy Divx a stacjonarny odtwarzacz DVD

(38trebuh) #1

Witam, mam takie pytanie.

Znajomy posiada odtwarzacz DVD z funkcja odtwarzania filmow divx, zastanawiam sie czy jak mu nagram na DVD kilka filmów czy bedzie miał mozliwosc wyboru i ogladniecia wszystkich filmow.

Moze to banalne pytanie ale nie posidam stacjonarnego odtwarzacza DVD a znajomego niemoge zapytac bo filmy maja byc mala niespodzianka dla niego.

Czekam na jakis odzew !!

(Sk771) #2

Ja mam dvd firmy Medion, odtwarza filmy divx, po włożeniu płyty dvd z filmami *.avi pojawia mi się lista plików do wyboru; jeżeli chodzi o napisy, to powinny być albo “wbudowane” do filmu albo w formacie *.srt, czytałem na necie, że nie wszystkie odtwarzacze z funkcją divx czytają pliki txt :smiley:

(38trebuh) #3

Dzieki sebol77 wlasnie o to mi chodzilo czy mozna wybierac pliki do odtwarzania.

A w takim razie kolejne pytanie, tak mnie natchneles, napisales ze

jeżeli chodzi o napisy, to powinny być albo “wbudowane” do filmu albo w formacie *.srt

Czy tego rodzaju napisy beda odtwarzane przez wszystkie dvd i czy znasz jakis programik do konwersji na taki rodzaj ?

(Bart) #4

Nagraj film na płytkę z napisami *srt, każdy odtwarzacz DVD z DivX czyta pliki *srt, wcześniej upewnij się że plik *txt jest w formacie mDVD i taki plik przerób do *srt.

Wszystko to zrobisz programem SubEdit Player http://subedit.prv.pl/

Jeśli plik *txt jest w TMPlayer (czasowy) to konwenteruj go wcześniej SubEdit Player’em do mDVD (klatkowy), a następnie do *srt.

(38trebuh) #5

Wielkie dzieki, zrobilem odrazy z txt plik srt bo nie bylo minut tylko klatki.

Bede juz wiec spokojny.

jeszcze raz dzieki