Filmy full hd się przycinają

Nie wiedziałem gdzie najlepiej będzie umieścić ten post, więc umieszczam to tutaj. Problem polega na tym, że jak oglądam jakiś film w full hd, to go muli. Jest tak na oko 15-20 fps. Na youtube jest to samo. Sprzęt to: Athlon X2 4600+, 4 GB RAM, GeForce 9600 GT, Windows 7 Professional 64 bit, SP1. Mam monitor 19" i jest skalowanie do 1440x900, czyżby to dlatego? Mam sprzęt za słaby? Czytałem, że ludzie ze słabszym sprzętem dają radę full hd. Co mam zrobić, żeby karta graficzna zaczęła korzystać ze swoich pokładów mocy zamiast męczyć procesor?

Pobierz owe filmy na HDD. Okaże się, że procesor wystarcza. Winne okazuje się odtwarzanie takich materiałów w przeglądarce, ciągle niedorobiony Flash, umiejętność skorzystania z GPU przez przeglądarkę i tym podobne.

Nie napisałeś ile kodeków masz poinstalowane, jakiej przeglądarki używasz i jakiego odtwarzacza programowego.

ffdshow najnowszy, Firefox 5, do odtwarzania mkv na kompie używam VLC. 720p odtwarza elegancko, a przy 1080p już widać pojedyncze skoki czasami.

Nie powinno być żadnych problemów, ja na athlonie 3800+ (2x2GHz), GF9600gt i 4GB RAM mogłem odpalić nawet 2 filmy naraz i nic nie przycinało :slight_smile:

Proponuje zaktualizować sterowniki do karty i zmienić odtwarzacz/kodeki

Sterowniki mam najnowsze. Może w takim razie pochwal się, jakich używasz kodeków i jakiego odtwarzacza, że Ci wszystko tak pięknie działa.