Filmy HD

Witam serdecznie!

Komputer nie odtwarza mi płynnie filmów HD 720p a nie wspomnę o 1080i (przeważnie są to .avi, .mkv,). Używam K-Lite Codec Pack, WMP, Media Player Classic, albo BESTplayera. Staram się dbać o system (defragmentacja, usuwam zbędne pliki itp.) Sterowniki do k. graf. zawsze mam najnowsze.

Posiadam następujący sprzęt:

Intel Pentium 4 3,4GHz HT

Radeon HD 2600 XT

Pamięć RAM 2Gb

Windows 7 RC,

Chyba nie jest komputer aż tak słaby na filmy HD?

Spróbuj Cyberlink PowerDVD (włącz w nim przyspieszenie sprzętowe).

usuń wszystkie kodeki i zainstaluj te w tej kolejności:

realalt

cccp (ale podczas konfiguracji odznacz obsługę H264 oraz włącz AVI)

Core AVC ( i odtwarzaj wszytko w MPC)

Powinno działać. w tej konfiguracji poszły filmy 1080p na bardzo słabym kompie (chyba na athlonie 4200+)

dzięki ProTofik, prawie dobrze, z tym że jest trochę dziwnie. Mam teledysk 1080i, który teraz działa ok w WMP a MPC się zacina, a w drugim teledysku nie ma dźwięku (teledyski z rozszerzeniem .ts). Poza tym w MPC obraz stracił trochę na jakości zarówno 1080i jak i 720p . W obu programach filmy 720p działają ok.

Kodeki zainstalowałem tak jak napisałeś.

PowerDVD nie próbowałem.

Dzięki za zainteresowanie tematem i szybką reakcję :slight_smile:

Najlepsze rozwiązanie w Windows 7 to połączenie - http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … decs+1.2.8 + BestPlayer . K-Lite Codec Pack nie jest przeznaczony do Win 7 czasami występują błędy.

Przed instalacją Win7codecs należy odinstalować wszystkie pozostałe kodeki.

powoli zaczynam wychodzić z siebie, Win7codecs nie załatwiły sprawy filmy 720p się zacinają. Spróbuję jeszcze raz z cccp, może coś źle zrobiłem… :cry:

Ale dziękuję Wam i czekam na pomysły…

k-lite odradzam… nawet na moim E8500 oraz czystym systemem 1080p logowało…

Jeszcze powiem ci jak dokładnie ustawić te kodeki:

beztytuluu.th.png

ustawiłem tak jak na screenie , ale mam kilka pytań: z realalt, cccp i Core AVC podczas odtwarzania 720p w MPC jakość jest słaba (są kwadraty), czy ustawić inny render video? jaki najlepszy?

W cccp MPC jest stary, mogę zainstalować nowszy bez problemu?

Czy ZoomPlayer jest fajny :slight_smile: (może on mi pomoże)?

Czy są jeszcze jakieś ważne ustawienia w MPC o których powinienem wiedzieć?

ikonka w trayu CoreAVC wyskakuje tylko gdy odtwarzam 1080i (rozszerzenie .ts), podczas 720p (mp4, avi, mkv jej nie ma) ale w External filters Core jest…

Mogę sie jakoś odwdzięczyć za poświęcony czas :)?

realalt dalem ci do filmow rmvb, cccp do avi (moja improwizorka) a coreavc do filmów HD.

Zoom player zapomniałem ci napisać żebyś go nie instalował bo to beta a po drugie jak dla mnie bezużyteczny

ustwienia mpc, raczej nie.

o ikonce to nie mam pojęcia… Zawsze jak otwierasz inny film sprawdzaj czy jest coreavc ustawione (aż nie ustawisz wszystkich formatów które masz na kompie)

Odwdzięczać się nie musisz :slight_smile:

czyli podsumowując mam CCCP (jakąś nową betę) + MPC Home Cinema (najnowszy) + CoreAVC i jest ok. Filmy jakościowo dobrze, 720p się nie zacinają, z 1080i jest trochę gorzej, ale jestem zadowolony. Podejrzewam, że do “siódemki” lepiej mieć aktualne kodeki i odtwarzacze. Idę spać uśmiechnięty :slight_smile:

Dzięki za pomoc (szczególnie ProTofikowi)

Pozdrawiam!