Filmy na TV są rozciągane- ale nie wszystkie

Witam

Podłączyłem ostatnio komputer pod TV, po drobnych kłopotach wszystko działa.

Mam włączony dualview i tryb pełnoekranowy, tak, że po włączeniu filmu jest on na pełnym ekranie na TV, ale większość filmów jest rozciąganych pionowo w taki sposób, że twarze są po prostu wyciągnięte.

Wszystko zależy od rozdzielczosći filmu, jednen jest rozciągnięty tylko troche, a drugi już jest w postaci 4:3, zdarzają się też wypadki, że wszystko jest ok np:

672x368 rozciąga tylko troche

640x272 rozciagnięty na cały TV (4:3)

ale 1280x720 jest super panormaa jak cholerka :slight_smile:

czy może to być jakaś wada karty graficznej?

nawet zrobiłem format i od nowa instalacje systemu.

To nie wina karty. Wszystkie opcję powinieneś znaleźć w ustawieniach karty… włączając w to dopasowanie filmu do ekranu TV. Poprostu tam poszukaj. Wszystko zależy od karty. Jaki producent itd.

na puste miejsce na pulpicie prawym myszy -> wełaściwości ostatnia zakładka -> zaawansowane --> “nazwa karty graficznej” np Radeon 9550… wyświetlanie obrazu na TV lub podobna nazwa dla zakładki…

no niby szukałem i tego nie widze, można zmniejszać i zwiększać obarz na tv, ale to cały ekran.

Opisałem ten problem i wysłałem mailem do producenta karty. Czekam na odpowiedź :slight_smile:

Obyś się doczekał… A masz najnowsze sterowniki do tej karty graficznej? Napisz wogole jaki to model karty. Coś może uda mi sie sprawdzić więcej.

Witam

Karta graficzna: Gigabyte GeFroce 7300GT

próbowałem na sterownikach dołączonych do karty oraz na najnowszych ściągniętych ze strony nvidia.

Złączono Posty : 16.01.2007 (Wto) 14:11

Odpisali mi właśnie, zalecili zmiane BIOS’u i pomogło! !!

Teraz ozciąga tylko rozdzielczości:

aaax272 lub aaax352 - to do tej pory zauważyłem

a np.: aaax420, aaax256, aaax304, aaax336, aaax320 są OK, również filmy DVD