Filmy się zacinają. Komputer się zawiesza co 5 godzin

(Mattixxxl) #1

Sąsiadki komputer ma tendencję do zacinania się podczas oglądania filmów (divix oraz DVD). A ostatnio do zawieszania się co około 5 godzin. Zrobiłem mu totalny format z nowym podziałem na partycje. Ale nic nie dało. Kodeki to najnowsze K-lite. Może to być jakiś wirus, który zasadził się w dysku lub BIOSIE? Konfig: Celeron 2,66 Ghz, 2gb ram DDR400,GF7600GS,Dysk WD 120 GB,Płyta głowna Intel (model nie znany mi),zasilacz 350W No name.

(Darth ReX) #2

Prawdopodobnie wina zasilacza.

(Mattixxxl) #3

Dlaczego? Od 5 lat na nim działa ta maszyna.

(Darth ReX) #4

No i co z tego. Jak widać, zasilacz ci się "skończył". Gdyby to był markowy porządny zasilacz, nie byłoby problemów, a tak - jest jak widzisz.

(Mattixxxl) #5

Obsesja zasilaczy na tym forum jest. Ale ok. Ja miałem 7 lat Iboxa i jakos działa do dziś w starym kompie.

(Piotrek_20) #6

nie obsesja a "dobra porada", Tobie działa bo nie jesteś overlocerem.

(flaszer) #7

Prawdopodobnie, musze z niechecią przyznać, że to raczej zasilacz, ale paranoja na ich punkcie jest tu niezła i czytając co poniektóre wątki twarz mimowolnie mi się zaciesza :smiley:

(Mattixxxl) #8

Zawieszki już załatwione. Antywirus je robił wersja 30 dniowa NOD-a. Teraz te filmy...windows po formacie. Na kompie jedynie kodeki i sterowniki. Testowane k-lite oraz sam divix. Film leci 5 minut stop tak trzyma z 30 sekund i leci dalej.

(SolelyRose*) #9

Wbijaj do niej ze swoim zasilaczem, może to coś rozstrzygnie :diabel:

(Mattixxxl) #10

Dalej to samo. Mam 450W Pentagrama. :?

(Himmak5g) #11

a cos sie przypadkiem nie rozegrzewa??? Jak nie zasilacz to obstawiam kartę graficzna.

(Mattixxxl) #12

Temperatura mobo 40C,procka 38,karta graficzna 47 oraz dysku 30. Komp wlaczony od 4 godzin. Aha na nim nie mam zadnych gier itp.

(Himmak5g) #13

Hmm nie wygląda to na temperaturę zagrażającą. Weź przeczyść wszystkie wiatraczki. To czasem pomaga bo gdy wiatrak zamula to czasami samoistnie komp się zatrzymuje.