Filmy w HD lekko przycinaja

Witam, zrobiłem całkowity format systemu, zainstalował od nowa system i teraz mam problem z filmami HD w formacie mkv. Przy jakieś akcji lub szybszych ruchach kamery a czasami tak po prostu można wyczuć lekkie przycinanie, co jest dziwne biorąc po uwagę że wcześniej mimo kompletnie zamulonego windowsa filmy chodziły idealnie płynnie.

Odtwarzane bestplayerem, (innymi jest jeszcze gorzej) a kodeki mam z paczki K-Lite Codec Pack. Nie jestem pewien ale wcześniej uruchamiał się chyba w trayu kodek halli media splitter a tera go nie ma.

Myślę, że powinieneś zaktualizować sterowniki karty graficznej.

Doinstaluj kodek halli media splitter.

W paczce K-lite jest Helli Splitter i jest domyślnie włączony. Jeżeli MKV źle odtwarza na Helli to najlepiej przestawić na Gabest w konfiguracji kodeków K-lite.

Można też przestawić w konfiguracji ffdshow video decoder H.264/AVC na disabled jeżeli jest ustawione na libavcodec lub odwrotnie. Zależy tez jeszcze czy to MKV jest na kodeku H.264 czy na XViD.

nie czegoś takiego jak Gabest, jest tylko LAV codecs.

Dodane 21.08.2011 (N) 20:45

Zauważyłem przed chwilą że na innym komputerze podczas oglądania filmu w trayu wyświetla się ikonka halli splitter, u mnie nie. Może się nie uruchamia ?