Filmy w HD lekko przycinaja


(Wojtek7878) #1

Witam, zrobiłem całkowity format systemu, zainstalował od nowa system i teraz mam problem z filmami HD w formacie mkv. Przy jakieś akcji lub szybszych ruchach kamery a czasami tak po prostu można wyczuć lekkie przycinanie, co jest dziwne biorąc po uwagę że wcześniej mimo kompletnie zamulonego windowsa filmy chodziły idealnie płynnie.

Odtwarzane bestplayerem, (innymi jest jeszcze gorzej) a kodeki mam z paczki K-Lite Codec Pack. Nie jestem pewien ale wcześniej uruchamiał się chyba w trayu kodek halli media splitter a tera go nie ma.


(Barry06) #2

Myślę, że powinieneś zaktualizować sterowniki karty graficznej.


(Lasarus) #3

Doinstaluj kodek halli media splitter.


(luger) #4

W paczce K-lite jest Helli Splitter i jest domyślnie włączony. Jeżeli MKV źle odtwarza na Helli to najlepiej przestawić na Gabest w konfiguracji kodeków K-lite.

Można też przestawić w konfiguracji ffdshow video decoder H.264/AVC na disabled jeżeli jest ustawione na libavcodec lub odwrotnie. Zależy tez jeszcze czy to MKV jest na kodeku H.264 czy na XViD.


(Wojtek7878) #5

nie czegoś takiego jak Gabest, jest tylko LAV codecs.

Dodane 21.08.2011 (N) 20:45

Zauważyłem przed chwilą że na innym komputerze podczas oglądania filmu w trayu wyświetla się ikonka halli splitter, u mnie nie. Może się nie uruchamia ?