Filmy w HD - na jaki format?

Witam.

W sumie mam błahe pytanie odnośnie filmów w HD. Rodzina sprawiła sobie zestaw kina domowego wraz z tv wspierającym fullHD. Mam film na PC w formacie mp4, jednakże takowy nie jest obsługiwany przez odtwarzacz. Przewertowałem dziś google wzdłuż i wszerz, zainstalowanych mam wiele konwerterów i w sumie nic… Na jaki format przekonwertować by odtworzyć film w jakości HD na tymże zestawie? Oczywiście chodzi mi o to, by nie stracić jakości. divX jest stratny, ale w sumie dość mało i obsługuje HD ale po konwersji waży 4-5 razy więcej tak więc wykluczone jest nagranie tego na jedno DVD, a to by było potrzebne.

Nie miałem do czynienia z takim sprzętem na co dzień (w sensie obsługi jego i zaopatrywaniem się w filmy) tak więc mam ubytek wiedzy w tej dziedzinie - proszę wybaczyć :wink:

W nero (7 Essential), które posiadam, jest opcja nagrania dvd-video, ale żeby je zrobić potrzebuję nerovision… Po długim ściąganiu triala nero 9 zostałem z niczym, bo żeby przekonwertować mp4 potrzebuję licencji i nie ma na to triala…

Co robić w takiej sytuacji? Prosiłbym o krótką naukę i nie odsyłanie do google, bo wszystkie poradniki i instrukcje zakładają, że wiem o co chodzi lub znam te pojęcia, a tak nie jest. W google na pewno to jest, aczkolwiek jak ktoś nie wie czego dokładniej szukać to ma problem.

Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Podaj model tego kina domowego ;] Tam jest odtwarzacz blue-ray? jak nie to pewnie jest wsparcie dla telewizorów full hd czyli skaler w dvd do fullhd ale z prawdziwym hd nie ma to za dużo wspólnego ;]

W odtwarzaczu DVD nie ma blue-ray’a, a telewizor wspiera HD 1080i.

TV: TH-42pv80pa

Odtwarzacz: dv-sp406