Filmy z Youtube zacinają się na tablecie


(Arus23) #1

Mam tablet Alcatel OneTouch EVO7 z systemem Android 4.0.4 i filmy na Youtubie się zacinają. Wygląda to tak, że jeśli film jest w HD, to normalnie leci tak z 1-2 minuty, po czym zaczyna się buforować około 5 sekund, leci parę sekund i znowu długie buforowanie, i tak cały czas. Żeby film leciał znowu bez ścin muszę zaznaczyć "HD" lub "HQ" 2 razy, żeby film się odświeżył. Kiedy film odtwarzam nie w HD to można oglądać tak przez 5-8 i jest ścina. Jest to naprawdę denerwujące, przez co muszę sobie odpuścić oglądanie w HD. To nie wina internetu, gdyż mam 10mb.


(struart) #2

To, że neta masz 10mb nie wiele znaczy jeżeli tablet ma problem z zasięgiem WIFI najlepiej sprawdź na tablecie jakie transfery uzyskujesz na stronach testowych.


(Dimatheus) #3

Hej,

Zasięg to jedno, a możliwości urządzenia to drugie. Jeśli tablet posiada słaby moduł WiFi, a dodatkowo sieć WiFi jest szyfrowana na przykład kluczem WPA2/PSK, to przy dużych transferach danych urządzenie może dostawać zadyszki. Pytanie też o ilość wolnej pamięci na dysku/karcie urządzenia - niestety materiał musi się gdzieś buforować, a w przypadku materiału HD są to dość spore wielkości.

Pozdrawiam,

Dimatheus