Fioletowe plamki na pulpicie

(Gruberek) #1

Przed chwilą jak włączyłem kopa zobaczyłem u mnie na pulpicie jakieś dziwne plamki.

Jak można temu zaradzić i żeby wszystko było tak jak było wcześniej tzn. normalnie

(Paabson) #2

Może ktoś podrzucił ci trojana i za jego pomocą zmienił tapetkę lub rysuje po pulpicie.

Zmień tapetę na inną, włącz i wyłącz kompa, sprawdz czy jest normalnie.

Trojany czasami mają moc zrobić coś takiego więc skan kompa bedzie chyba niezbędny :lol:

(Spam) #3

Tapeta ma dość duży stopień kompresji, może po prostu wcześniej tego nie zauważyłeś. Jeżeli ma rozszerzenie .jpg, to nic dziwnego :wink:

(Gruberek) #4

właśnie zaówarzyłem ze to nie dotyczy tylko pulpitu ale prawie w każdym programie gdzie niegdzie zobaczyć te fioletowe plamki. I wątpie żeby to był trojan no ale skan zrobię.

(wacek) #5

Kurde ja nic nie widze (bo mniemam że te czerwone krechy ty narysowałeś) Jaki masz monitor (LCD ??)

Jeżeli tak to reklamuj go (jeżeli masz jeszcze gwarancje)

Już przy 1 plamce reklamacje są uwzględniane (kiedyś trzeba było znaleść 3)

Sprawdź jeszcze to: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=47&id=259

(Michael89) #6

Wrzuc loga z Hijacka ,sprawdimy czy nie masz syfu;)

(PaPuX) #7

Ja na tych screnach nie widze żadnych plamek, a ślepy nie jestem.

(Gruberek) #8

nom raczej jestem za wersją wacek4 bo jak wysyłałem linka ze screenem do kolegów to nic nie widzieli tylko normalne kawałki pulpitu.

Ale własnie będzie problem bo kupiłem to w sklepie który już nie istnieje ....

(Spam) #9

Poszukaj na monitorze opcji rozmagnesowania (Degauss) oraz zamieść screeny z innych aplikacji.

(wacek) #10

Zgłoś sie do producenta.

U mnie w szkole też było pare kompów z plamkami (to częste przy LCD)

i bez problemów wymienili

(boczi) #11

Zależy, na jaką gwarancję jest monitor. Może być np. door to door, gdzie odsyłasz do autoryzowanego serwisu producenta. Poza tym zawsze można się poradzić w UOKiK.

(Hempbaba) #12

ja też mam te plamki!narazie zauważyłem 2!

(wacek) #13

Powtarzam jeżeli znajdziecie chociaż 1 plamkę na swoim LCD, reklamujcie go

(jeżeli macie 1 to najprawdopodobniej w najbiższym czasie pojawią sie kolejne :frowning: )

(Spam) #14

A mnie się wydaje, że gruber miał "innego rodzaju" plamki na myśli, chociaż możliwe, że się mylę.

(boczi) #15

wacek4 zależy, co obejmuje gwarancja. Trzeba dokładnie przeczytać. ;]

(wacek) #16

no tak ale wszystkie jakie czytałem (do LCD oczywiście) miały punkt w którym pisało że:

Znalezienie plamki = reklamacja :smiley:

(kiedyś reklamacje uwzględniano od 3, teraz już od jednej)

PS. aaaaaaa zapomniał bym

Okres w jakim można reklamować ten defekt jest dość krótki (rózni sie od okresu reklamacji monitora)

(Gruberek) #17

A ile jest rodzai takich plamek.

Jeszcze jak w opcjach monitora ustawiałem chyba ilość colorów albo coś takiego. To te plamki pojawiają się w różnych miejscach.

Jeszcze jak jest ten baner dobrych programów to u mnie ten ostatni "pierścień" jest właśnie taki dziwny plamkowaty.

Złączono Posta : 14.08.2006 (Pon) 20:04

A jeżeli gwarancja już minła to jeszcze da się coś zrobić?

(wacek) #18

No to na bank monitor do reklamacji.

Plamki na LCD mogą być niebieskie (a dokładniej takie połyskujące) i białe.

Sprawdź programem którym ci wcześniej podałem (zrób test)

(Gruberek) #19

Na tym tescie to nie iwem czy dobrze robiłem ale po kolei wszytko klikałem i wszystko było widać wyraźnie oprócz tego startowego ekranu.

zaznaczone czarnum czymś :smiley:

(Spam) #20

...to ja żadnych plamek nie widzę.

Wynika z tego, że winny jest twój monitor.

Czy plamki pojawiają się zawsze w tym samych miejscach?