Fioletowe plamki na pulpicie

Przed chwilą jak włączyłem kopa zobaczyłem u mnie na pulpicie jakieś dziwne plamki.

http://img204.imageshack.us/img204/8516/ziomafj2.jpg

Jak można temu zaradzić i żeby wszystko było tak jak było wcześniej tzn. normalnie

Może ktoś podrzucił ci trojana i za jego pomocą zmienił tapetkę lub rysuje po pulpicie.

Zmień tapetę na inną, włącz i wyłącz kompa, sprawdz czy jest normalnie.

Trojany czasami mają moc zrobić coś takiego więc skan kompa bedzie chyba niezbędny :lol:

Tapeta ma dość duży stopień kompresji, może po prostu wcześniej tego nie zauważyłeś. Jeżeli ma rozszerzenie .jpg, to nic dziwnego :wink:

właśnie zaówarzyłem ze to nie dotyczy tylko pulpitu ale prawie w każdym programie gdzie niegdzie zobaczyć te fioletowe plamki. I wątpie żeby to był trojan no ale skan zrobię.

Kurde ja nic nie widze (bo mniemam że te czerwone krechy ty narysowałeś) Jaki masz monitor (LCD ??)

Jeżeli tak to reklamuj go (jeżeli masz jeszcze gwarancje)

Już przy 1 plamce reklamacje są uwzględniane (kiedyś trzeba było znaleść 3)

Sprawdź jeszcze to: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=47&id=259

Wrzuc loga z Hijacka ,sprawdimy czy nie masz syfu;)

Ja na tych screnach nie widze żadnych plamek, a ślepy nie jestem.

nom raczej jestem za wersją wacek4 bo jak wysyłałem linka ze screenem do kolegów to nic nie widzieli tylko normalne kawałki pulpitu.

Ale własnie będzie problem bo kupiłem to w sklepie który już nie istnieje …

Poszukaj na monitorze opcji rozmagnesowania (Degauss) oraz zamieść screeny z innych aplikacji.

Zgłoś sie do producenta.

U mnie w szkole też było pare kompów z plamkami (to częste przy LCD)

i bez problemów wymienili

Zależy, na jaką gwarancję jest monitor. Może być np. door to door, gdzie odsyłasz do autoryzowanego serwisu producenta. Poza tym zawsze można się poradzić w UOKiK.

ja też mam te plamki!narazie zauważyłem 2!

Powtarzam jeżeli znajdziecie chociaż 1 plamkę na swoim LCD, reklamujcie go

(jeżeli macie 1 to najprawdopodobniej w najbiższym czasie pojawią sie kolejne :frowning: )

A mnie się wydaje, że gruber miał “innego rodzaju” plamki na myśli, chociaż możliwe, że się mylę.

wacek4 zależy, co obejmuje gwarancja. Trzeba dokładnie przeczytać. ;]

no tak ale wszystkie jakie czytałem (do LCD oczywiście) miały punkt w którym pisało że:

Znalezienie plamki = reklamacja :smiley:

(kiedyś reklamacje uwzględniano od 3, teraz już od jednej)

PS. aaaaaaa zapomniał bym

Okres w jakim można reklamować ten defekt jest dość krótki (rózni sie od okresu reklamacji monitora)

A ile jest rodzai takich plamek.

Jeszcze jak w opcjach monitora ustawiałem chyba ilość colorów albo coś takiego. To te plamki pojawiają się w różnych miejscach.

Jeszcze jak jest ten baner dobrych programów to u mnie ten ostatni “pierścień” jest właśnie taki dziwny plamkowaty.

Złączono Posta : 14.08.2006 (Pon) 20:04

A jeżeli gwarancja już minła to jeszcze da się coś zrobić?

No to na bank monitor do reklamacji.

Plamki na LCD mogą być niebieskie (a dokładniej takie połyskujące) i białe.

Sprawdź programem którym ci wcześniej podałem (zrób test)

Na tym tescie to nie iwem czy dobrze robiłem ale po kolei wszytko klikałem i wszystko było widać wyraźnie oprócz tego startowego ekranu.

http://img49.imageshack.us/img49/8700/masaax6.png

zaznaczone czarnum czymś :smiley:

…to ja żadnych plamek nie widzę.

Wynika z tego, że winny jest twój monitor.

Czy plamki pojawiają się zawsze w tym samych miejscach?