Firefox 3.6 - gdzie te nowości?

Witam, kiedyś czytałem na temat FF 3.6, że ma zawierać kilka nowych pierdołków. M.in. ikonka ff podczas ściągania kolorowany na zielono, Podgląd na pasku po najechaniu nie obecnej karty a wszystkich. Jedyne co zauważyłem co działa to ukrywanie paska menu już bez dodatków. Może coś ominąłem, albo się pomyliłem, jeżeli nie to co jest grane ??

Ta sama frustracja - jeszcze jumplist miał być i zonk. I nie będzie raczej. W 3.7 jest już jumplist i chyba cała reszta zapowiedzi też w nim dopiero wyląduje :confused:

Tutaj znajdziecie podpowiedzi jak włączyć kilka ficzerów w wersji 3.6.

W 3.6 są nowości, np. chowany pasek menu.

Już chrome z gałęzi dev przyniosło więcej nowości, ale no cóż pozostaje przy Safari i Chrome

Widział ktoś kiedyś coś nowego w Firefoksie? Ja nie. A miałem już kilka wersji i zauważyłem tylko większy apetyt na zasoby, no i trochę szybciej wczytuje strony. Mozilla jak NFZ liczy drapane od społeczności/WOŚP

naprawdę nie wiem czego się spodziewaliście ja już przestałem wierzyć w cuda jeżeli chodzi o firefoxa. Teraz patrze tylko na dodatki bo reszta się nie zmienia.

Z przykrością się muszę zgodzić, poziom już nie ten sam co lata temu… pamiętam FF1 to było coś w tamtych czasach :slight_smile:

Przecież to jest wersja tylko o 0.1 wyższa. Więc nie należało się spodziewać znacznych zmian, jak przy 2.0 -> 3.0 albo 3.0 -> 3.5.

Niby tak, lecz sam fakt, że były takie zapowiedzi. W sumie myślałem nad zmianą przeglądarki lecz w FF są dodatki, gdzie inne przeglądarki tego nie mają :frowning:

WooQash, z czego korzystasz?

Aktualnie FF3.6RC1

Chrome też ma dodatki i o to nie gorsze - co prawda mniej ale z dnia na dzień ich przybywa. A w 3.6 miało być wsparcie dla Windows 7. I co? trzeba czekać co najmniej do maja na 3.7 W Chrome część funkcji była za czasów samego Windowsa w wersji RC dostępna…

Tak ale chrome to google, a google to inwigilacja mi wystarczy ze wyszukiwarka mnie szpieguje nie mam zamiaru dawać im jeszcze moich loginów itp danych. Poza tym są raptem 2 strony dodatków a już sporo czasu minęło od wyjścia chrome więc żal dupę ściska i jak narazię widzę, że te dodatki są tyle warte co widgety w operze czyli nic (z wykluczeniem może 2 dodatków)

A FF to myślisz, że co? FF tak naprawdę też należy do Google bo Google wykłada miliony żeby ta przeglądarka się jako tako utrzymała i gdyby nie Google to tej przeglądarki w ogóle by nie było.Tak się boisz o prywatność a konto na nk/facebooku to pewnie masz - no ale nk to przecież synonim bezpieczeństwa.

Jeśli nie masz dowodów to nie kłam. A jeśli masz to proszę przedstaw je.

A jeśli chodzi o nowości w FF to dawno nie widziałem (od wersji 3.0). Mozilla tylko zapowiada te swoje nowości, które ma wprowadzić w FF 4, 5, 6, … Tylko, że zanim to wprowadzi to te nowości się już zestarzeją, a konkurencja wymyśli 100 razy lepsze. Ja już się dawno przesiadłem z FF i nie widzę powodów by wracać.

Pozdrawiam.

Firefox nie należy do Google - Google jest tylko największym sponsorem/płatnikiem (klientem) za reklamowanie i umieszczenie wyszukiwarki Google jako domyślnej w Firefoksie oraz nie jest udziałowcem Mozilla Corporation (http://pl.wikipedia.org/wiki/Mozilla_Corporation)

Wiem, chodziło mi o to, że Google najwięcej kasy daje Mozilli i jeśli Google odetnie dopływ gotówki do Mozilla Corp. to FF zapewne nie utrzyma się za długo na rynku.

Wiem, że wiesz tylko z kontekstu Twojego wcześniejszego postu wynikało, że Firefox też gromadzi, analizuje (i ewentualnie przekazuje informacje o użytkownikach do Google) podobnie jak to robi ze swoimi bezpośrednimi klientami Google.

Tak dla twojej informacji mam dowód otóż nasza ukochana wyszukiwarka umieszcza na dysku plik nie pamiętam nazwy ani gdzie poszukasz w necie na pewno znajdziesz. Plik ten z tego co pamiętam ma przypisany identyfikator czyli nawet jak kożystasz z wyszukiwarki google na proxy to wiedzą kim jesteś. To jeden z przykładów. Jeżeli się mylę to przepraszam. Na facebooku nie mam konta bo nie kręci mnie pokazywanie siebie swojej haty czy też auta którego nie posiadam czy inna forma szpanerstwa, dzieckiem nie jestem. Na naszej klasie mam, ale z poustawianymi wszystkimi opcjami prywatności i nie umieszczam swoich wszystkich danych jak co po niektórzy więc mi nie ubliżaj to nie jest temat o tym jakich ja zabezpieczeń używam tylko o firefoxie i mimo, że jest to moja ulubiona przeglądarka to boli mnie że schodzi na psy. Więc nie wyjeżdzaj z pyskiem na każdego bo to świadczy tylko o twoim wychowaniu.

Ktoś mi powie jak jest ze stabilnością nowej bety? U mnie się często sypie przy większej ilości kart

U mnie najnowsza wersje czyli RC a nie beta śmiga dobrze. Denerwuje mnie brak opcji - Właściwości Obrazka - gdzie był adres, rozmiar itp. Teraz jest Pokaż info o obrazku które odpowiada temu samemu ale to kwestia przyzwyczajenia.