Firefox 3 - aktualizacja do wersji 3.0.1 (Ubuntu)

Witam!

Ściągnąłem Firefoxa z serwera Mozilli. Jednak nie potrafię go zaktualizować. Proszę o pomoc.

Wypakowujesz pliki, np. do katalogu domowego i tworzysz skrót do nowej wersji lub w skrócie starej wersji zmieniasz tylko ścieżkę do nowej.

Pozdrawiam!

domyślam się, że już masz zainstalowaną wersję 3 tak ?

system - administracja - źródła oprogramowania

teraz zakładka aktualizacja , ptaszkujesz aktualizacje proponowane ;

powinien Ci się FX zaktualizować do najnowszej wersji

jak możesz to podawaj jaka wersje ubuntu posiadasz

Dzięki za pomoc. Firefox zaktualizował się.

A jak instaluje się Firefoxa z pliku tar.bz2, tak by po kliknięciu na pasku narzędzi był uruchomiony? (chcę pełnej instalacji - zastąpienia starszych plików, nie przeciągnięcia skrótu z folderu)

viewtopic.php?f=14&t=252216

powiem Ci ,że nie wiem;

jak masz wersję 7x ubuntu to chyba ciężko będzie, mnie nie wyszło -zainstaluj sobie wersję 8.04

jaką aktualnie masz wersję ubuntu ?? ??

Ubuntu 8.04

Jeśli ściągałeś paczkę z firefox.pl to jej się nie instaluje, poprostu robisz skrót do pliku wykonywalnego, który jest w tej paczce pod nazwą firefox i do niego możesz sobie zrobić skrót i to wszystko. Jak odpalisz w konsoli plik z tej paczki uruchomi się Firefox, sam sprawdź :slight_smile:

Pozdrawiam!

jeżeli masz ubuntu 8.04 to wygląda to bardzo prosto , nie musisz ściągać żadnej paczki z firefoxem ani nic takiego;

domyślnie jest zainstalowany FX 3 beta 4; robisz tak jak napisałem z aktualizacja i ta beta nadpisze się do 3.0.1 i będziesz miał normalnie w menu skrót do 3.0.1 (nadpisze tamtą betę ) i tyle, szkoda ,że nie podałeś od razu wersji ubuntu - a tamta paczkę wywal

i masz pełną instalację - chyba każdy user tak zaktualizował swojego liska

Dzięki za pomoc. Wygląda na to, że paczka z Mozilli służy jedynie do wypakowania a nie do pełnej instalacji.

wiesz ja sam się zastanawiam do czego służy ta paczka… bardzo niepraktyczne zastosowanie :confused: przeleciałem po wielu forach i z tej paczki nie da się instalować… przynajmniej nikt nie zna takiego sposobu… :confused: ta paczka służy jedynie do rozpakowania i już można korzystać… mam nadzieje że panowie z lisowej doliny dostarczą paczki do samodzielnej kompilacji i instalacji kiedyś w końcu, zamiast dawać skompilowane gotowce z którymi nie wiadomo co zrobić :confused: jeżeli chodzi o instrukcje instalacji ze strony to zalecają instalację z repo… ;p więc jest błędne koło ;p

Można zainstalować ze źródeł, ale jest to o tyle skomplikowane, że naprawdę lepiej instalować z repozytorium dla danej dystrybucji. Źródła są do pobrania tutaj: ftp://ftp.mozilla.org/pub/firefox/relea … .0/source/ przed instalacją należy zajrzeć do README, tam jest link do strony opisującej instalacje. Jak już pisałem lepiej jest mimo wszystko instalować z paczki dla danej dystrybucji.