Firefox 3 - pasek adresu - historia - problem


(Ramoses7) #1

Witam.

Zainstalowałem nowego Firefoxa 3 tylko dlatego że podobno jest szybszy. Jedno co mi się w nim nie podoba to nowy pasek adresu. W FF2 w pasku adresu były wyświetlane kolejno otwierane strony - historia odwiedzanych stron. W nowym FF3 widzę natomiast adresy z "Moich ulubionych zakładek" i w jakikolwiek sposób nie mogę ich usunąć. Chciałbym aby pasek adres w FF3 był taki jak w FF2. Jest na to rozwiązanie?

Z góry dzięki za pomoc.


(goomish) #2

http://www.mozillapl.org/forum/about-33468.html

http://ilias.ca/blog/2005/10/browserurl ... onlytyped/


(Ramoses7) #3

Oldbar 1.2 już zainstalowałem. Ale co dalej to nie mam pojęcia. Może ktoś mógłby to opisać jeśli już to sam kiedyś przerabiał?


(goomish) #4

Hmm... Wpisz w pasku adresu

about:config

jeżeli jeszcze nie otwierałeś tego "adresu" odklikaj, że jesteś świadom bla bla bla... :slight_smile:

I dalej

W pasku filtra wpisz browser.urlbar.matchOnlyTyped i zmień jego wartość logiczną na true. Po tej zmianie pasek adresu zapamięta tylko wpisane w nim adresy , elementy historii, odwiedzanych stron nie będą wyświetlane

Wartość ustawienia browser.urlbar.maxRichResults steruje maksymalną ilością wierszy wyświetlanych w pasku adresu po kliknięciu tej strzałeczki po prawej stronie paska.


(Ramoses7) #5

Nie do końca mi o to chodziło. W tej chwili jak wpisze to co podałeś to w pasku adresu i jak klikne na tą strzałke na końcu to nie mam tam żadnej historii odwiedzanych stron a chciałbym aby było tak jak w FF2.