Firefox 32-bit vs Opera 64-bit

(Blady2012) #1

Co obecnie polecacie?

Jako że korzystam z systemu 64-bitowego, Firefox nie wydał i nigdy nie wyda wydania stabilnego 64-bit jedynie Opera, prócz Internet Explorer to zastanawiam się nad zmianą przeglądarki.

Co jest lepsze wg was pod względem szybkości i funkcjonalności?

oraz czy jest jakiś bloker reklam ala AdBlock dla Opery?

Ja używam tego. Działają wtyczki (przynajmniej te których ja używam) od Firefoksa 32-bit.

(Blady2012) #3

Też o tym myślałem, ale Firefox ma już wersję 17 a Waterfox bazuje na silniku poprzedniej wersji.

Co zatem wybrać Opera 64-bit czy Waterfoxa?

(Matadini) #4

Na twoim miejscu wybrałbym 64-bitową opere. Adblocka do niej na pewno znajdziesz, a z tego co możesz przeczytać w newsach na Dobrych Programach: Firefox 64 bitowy nie jest zbyt udany. :wink:

(Blady2012) #5

Firefox 64-bit to wiem, bo testowałem Nightly i sprawiała same problemy, szkoda że Waterfox jest po angielsku :stuck_out_tongue:

Faktycznie jest:P ten sam którego używam na Firefoxie, kiedyś go nie było :stuck_out_tongue:

klik

(Freeq52) #6

Jest Adblock do Opery. Masz możliwość, albo pobrać jako rozszerzenie:

Albo sam plik urlfilter:

http://www.portal24h.pl/pobierz/detale/ ... opery.html

Ogólnie Opera posiada wbudowany system blokowania reklam, więc i samemu można sobie zablokować to, co się chce :slight_smile:

A co polecam? Zależy czego oczekujesz po przeglądarce. Ja osobiście korzystam z Opery, bo jakbym miał osiągnąć w Firefoksie to, co mam w Operze + kilka dodatków, to musiałbym zainstalować kilkadziesiąt rozszerzeń, a tak w Operze mam wszystko :slight_smile:

(~FraQu) #7

Waterfox może być po polsku. Wystarczy doinstalować paczkę języków z Firefoxa i zmienić jedną wartość w about:config.

Do Waterfoxa: 16.0.1

I zmienić w about:config >

general.useragent.locale

z en-US na pl-PL. Po tym restart i program jest spolonizowany.

(Blady2012) #8

Potestuje Operę x64 :stuck_out_tongue: bo ma większe możliwości :stuck_out_tongue: