Firefox 57 poszukuje alternatywnych rozszerzeń

Witam zbliża się Firefox 57 poszukuje dobrych alternatyw do tych rozszerzeń:

Zaproponujecie jakieś dobre alternatywy?

Myślę, że nie ma co panikować. Do premiery 57 odsłony jeszcze trochę czasu (a i nie zdziwiłbym się, że tak drastyczny krok, jak zaprzestanie wspierania “przestarzałych” dodatków, zostanie przesunięte na kolejne wersje.

  • po pierwsze - nie wiadomo ile z wymienionych przez Ciebie dodatków w dniu premiery będzie już aktualne. Lista nowelizowanych rozszerzeń ciągle rośnie

  • po drugie - całą tą burze w okół rozszerzeń można wykorzystać do zastanowienia się czy aby na pewno wszystkie są potrzebne czy ich funkcjonalności nie zostały zaimplementowane w “gołego” Firefox’a lub funkcje rozszerzeń się nie dublują itd. np. jeśli posiada się DownThemAll po co FlashGot? Może ochudzenie przeglądarki z kilku zbędnych dodatków to nie taki zły pomysł?

  • po trzecie - zawsze możesz skorzystać z alternatyw w postaci np. Waterfox’a.

Tutaj trochę informacji:

Dzięki za odpowiedzi, FlashGot juz usunąłem

Czy na firefoksie 57 bez problemu działac będzie rozszerzenie Adguard Adblocker i Tab mix plus?

Pierwszy praktycznie tak - już przeportowali go i wydali w wersji stabilnej, drugi będzie bardzo ograniczony jak wydadzą wersje zgodną lub zaczniesz używać kilku dodatków już oferujące jakieś jego funkcje (“FoxyTab, Tab Auto Refresh, Open Tabs Next to Current, Always Right, Select After Closing Current”).

https://bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi?id=1333837

Obecnie nie ma wersji web, autor zdeklarował rozpoczęcie prac nad tą wersją, ale nie wiadomo kiedy ją zobaczymy i na pewno będzie mocno ograniczona względem swojego odpowiednika XUL :frowning:

To zostaje na MS Edge :slight_smile:

jakie rozszerzenie polecicie do przełączania profili w FF57?

jakie rozszerzenie polecicie do przełączania profili w FF57?

Obecnie żadnego.

Workaround:

uruchamianie Win + R

albo skróty z -no-remote:

firefox -no-remote -P "Another Profile"

Wtedy to działa praktycznie jak skróty na uruchomienie kilku profilów jak w Chrome.


wg Paolo “Kaosmos” stworzenie dodatku do tego celu na WebExtension nie jest możliwe z obecnym API.

Dzięki za odpowiedz, skrót Win+R nie urządzą mnie :frowning:

No to Waterfox / Palemoon / Basilisk i wtedy jakiś stary sprawny dodatek XUL?

Albo zatrzymanie się na Firefox 56 / Nowy profil w Firefox 52 ESR (wersja 53 coś namieszała że nie można zrobić downgrade a poza tym taka zmiana cyklu wydawniczego wymaga przekopiowania tylko najważniejszych danych z starego profilu - by się nie zbugowała czy coś).

Niby jest nadzieja na fork Firefox 57 dla XP i może w nim przywrócą :octocat: XUL?


wybór padł na Cyberfox :grinning:
a wracając do FF57 https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/contextual-search/ jak do tego dodać wyszukiwarkę np: allegro

Zaznacz tekst, potem Options dodatku:

Context Search

… i masz długą listę opcji:

I tam sobie edytujesz np. coś co nie będziesz używać lub dodajesz nowe.

https://allegro.pl/listing?string=

Koniecznie kliknij “zapisz preferencje”.


Jak chcesz szukać w jakiś konkretniejszych katalogach to najlepiej przenieść “&string=” na koniec linka (powinno wyszukać bez problemu). “&” trzeba dodać by się poprawnie wtedy wyszukiwało.


Co do ikonki to nie mam pomysłu by wykryło małe “a” zamiast dużego białego na pomarańczowym tle.

Nie znalazłem godnych następców dla Tab Mix Plus, Fireshot, DragIt i FlashGot, więc trzeba było powrócić do FF 56.0.2. Trochę szkoda, bo 57 był wyraźnie szybszy. Niestety głównie brak możliwości zapanowania nad zachowaniem kart, wygodnego pobierania i znaczącego ułatwienia w nawigacji za pomocą gestów, zaznaczania i przeciągania sprawiło, że poczułem się jakbym wrócił do epoki IE6.

1 polubienie

Też z tego powodu wyłączyłem update, chyba pierwszy raz odkąd używam Lisa nie jestem zadowolony ze zmian jakie w nim zaszły, mam też wersję Nightly na innym profilu i tam testuję różne opcje :confused:

Również po raz pierwszy wstrzymałem aktualizację FF.
Możliwości Tab Mix Plus są ogromne. Mi wystarczyłoby coś, co pozwoliłoby zapanować nad kolejnością otwierania się kart, zachowaniem przycisków myszy podczas klikania na nie i na odnośniki oraz zapewniło wyświetlanie wielowierszowego paska kart. Niestety żadne z nowych rozszerzeń tego nie potrafi, a instalowanie kilku, które to ograną (o ile znajdą się takie), to jak sięganie lewą ręką do prawej kieszeni.

1 polubienie

Wielkie dzięki:beers:

Myśle, że Tab Mix Plus był na tyle popularnym rozszerzeniem do Lisa, że wróci nie długo :slight_smile: Sam uzywałem razem z Adguard Adblocker, który działą bez problemu w 57 :slight_smile:

@Gulls usuń posta bo dostaniesz warna za wazery.