Firefox 89 (rigor mortis 91)

Istnieje jakiś sposób żeby interfejs użytkownika nie był tak „rozjechany” tylko bardziej „zwarty”?

Można dezaktywować wygląd „Proton” całkowicie:

browser.proton.enabled

na „false”. Ale padnie jak uśmiercą w Firefox ~115+ ten przełącznik (za 3 lata lub szybciej).

Potem to już chyba tylko zabawa z przywracaniem wyglądu Firefox 4 - 28 lub wg własnego uznania:

https://www.userchrome.org/how-create-userchrome-css.html

Padnie jak wyłączą obsługę „toolkit.legacyUserProfileCustomizations.stylesheets” (raczej nikt nie zna daty).


Opcjonalnie potestuj w opcji „dostosuj ‘pasek narzędzi’…” tryb widoku spod „gęstość i upakowanie” na zwykła i odznacz „dotykowa w trybie tabletowym” jak to jakiś laptop z odczepianą klawiaturą.

Opcja „zwarte” raczej nie wróci do edytora „Dostosowywanie programu Firefox”.

I jeszcze można wymusić niższe DPI jak będziesz pamiętać by na stronach resetować to zoomem powyżej 100%:

layout.css.devPixelsPerPx

2 polubienia


Tako to wygląda menu:
Snap279
I tak samo gęsto zakładki.

1 polubienie

Dzięki serdeczne @krystian3w oraz @Bogdan_G

1 polubienie

U mnie też zmiana w protonie pomogła

Co oni z Mozilli I M$ ocipcieli, u góry Firefoxa belka szeroka, pasek zadań w Windows 11 też jest za szeroki, jakaś normalnie masakra. Między belką przeglądarki a paskiem zadań coraz mniejszy odstęp zostaje do przeglądania neta :neutral_face:

https://support.mozilla.org/pl/kb/jak-przywrocic-tryb-zwarty-kompaktowy-firefox

U osób używających tego w 88 niby nie chowali.

… ooo wielkie dzienki pomogło :slightly_smiling_face:

Po aktualizacji do wersji 91.0 interfejs znów niestety się „rozjechał” pomimo, że wszystkie wpisy „proton” są na „false” :confused:

Ja zaktualizowałem do wersji 91.0 i u mnie belka się nie rozjechała.
Wcześniej zastosowałem TO :slightly_smiling_face:

@anon85571622 „TO” też mam ustawione a i tak wszystko rozjechane :confused:

U mnie jest:

W wersji 91 główny wpis proton jest praktycznie martwy i jedynie zmienia kolorystykę a nie kształty interfejsu.

Jak używasz jakiś CSS-ów w folderze „userChrome” (katalog profilu Firefox) to lepiej zrobić backup i sprawdzić czy autor wydał poprawki kompatybilności pod Firefox 91.

Jak to twój ręcznie wyklepany kod, to pewnie znowu godziny na analizę co się w nim zdezaktualizowało.

@krystian3w - nie używam żadnych CSS-ów i nie mam katalogu „userChrome”
@anon85571622 - też tak mam

No to zostaje błąd z winy odcięcia wspierania upakowania gęstości na „zwarty”/„kompaktowy”.

Wtedy średnio można liczyć na konserwację tego typu upakowania (raczej wolontariusz musiałby zrobić pr z porządnymi poprawkami i mu zaufać).

Jak się da to pokaż na czym polega rozjeżdża się i konkretnie jakie części interfejsu.

Schowek01


Schowek03
O ile pod prawym myszy mnie nie irytuje, to rozjechane „zakładki” już tak bo się nie mieszczą na ekranie.

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.