Firefox bardzo wolno ładuje strony

Podczas używania Firefoxa (sprawdzałem wersje 25, 26, 27, 28, Waterfox, Aurora, Nightly, Comodo itp.)  strony baaardzo wolno się ładują (ale jak otworze np. 5 różnych stron w kartach to jeżeli któraś z nich się załadowała to reszta też) lub wcale nawet sprawdzanie aktualizacji w FF potrafi zająć minute. Inne przeglądarki (Chrome i odmiany) działają poprawnie. Przyczyna to na 99% dodatek do Advanced SystemCare lub Auslogics BoostSpeed, a konkretniej moduły “optymalizujące ustawienia łącza i przeglądarek” . Do tego czasu próbowałem usunięcia wszystkich plików powiązanych z FF i z tymi programami oraz konkretne wyczyszczenie rejestru (nawet ręcznie), resetowanie ustawień FF, grzebanie w about:config nic nie pomogło. Ten 1% to usługi systemowe (W7), niby mam wszystko obcykane i wiem co wyłączam, ale dawno temu miałem taką przygodę z Chrome, który po wyłączeniu, którejś z usług nie chciał ładować stron z kolei inne przeglądarki działały. Wykluczam winę antywirusa/ firewalla. Backupa oczywiście nie posiadam… 

 

Dlatego też proszę, korzystając z przycisku Edytuj i opcji Użyj pełnego edytora , dokonać korekty tytułu, tak aby konkretnie mówił o problemie.

W przeciwnym razie temat trafi do Kosza

Daj speed test łącza i użyj wtyczki fasterfox

Nie wiem jak Advanced SystemCare ale Auslogics BoostSpeed robi backup przed wprowadzeniem zmian więc to, co nim zmienisz możesz cofnąć. Poszukaj odpowiednich opcji w tych programach.

Rozumiem też, że utworzyłeś nowy, pusty profil bez dodatków i przetestowałeś jak działa?

  1. Test łącza idzie po pełnej prędkości.

  2. Fasterfox nie pomaga.

  3. Pisałem, że nie mam backupa.

  4. Pisałem, że usunąłem WSZYSTKIE pliki więc nowy profil bez dodatków też się znalazł.

  5. Antywirus jak i firewall był zmieniany/ usuwany wielokrotnie.

  6. Komp skanowany wielokrotnie.

Może to wina innego programu? Całkiem podobne objawy może też powodować działanie AdMunchera. Gdy chcesz się połączyć z jakąś stroną z firefoxa to łączy się z własnym serwerem co czasem niestety zabiera mu trochę czasu…

Wykluczone mam na kompie programy sprawdzone i nic związanego z blokowaniem reklam lub cokolwiek co by mogło przekierowywać na inne servery.

 

Zapomniałem zgłosić jeszcze jedną przypadłość: po wyłączeniu FF, proces firefox.exe nadal jest uruchomiony i znika dopiero po paru minutach.