Firefox - blokowanie materiałów video

(MAck) #1

Część materiałów video nie wyświetla mi się gdy przeglądam je przez FireFoxa. Gdy te same strony oglądam przez Edge wszystko działa. Próbowałem wyłączać w FF wszystkie dodatki w tym te, które mogą blokować (uBLock Origin, Greasemonkey) ale niestety nie pomogło. Próbowałem dezaktywować firewall i antywirusa ale też nie przyniosło efekty. Grzebałem też w ustawieniach FF ale niczego się nie dokopałem... Poniżej link do przykładowej strony gdzie materiał video nie jest dla mnie dostępy:

Co może być przyczyną? Jak sobie z tym poradzić?

(Kl65) #2

Po lewej stronie paska adresu kliknij na ikonkę w kształcie tarczy i ,wyłącz ochronę dla tej strony"

(ichito) #3

Sprawdź w ustawieniach dodatków na karcie z wtyczkami - przy każdym dodatku jest po prawej stronie rozwijane menu i tam możesz mieć blokadę lub pytanie o aktywację. Automatyczne włączanie zwłaszcza Flash Playera czy Silverlight nie jest wskazane ze względów bezpieczeństwa.

(Bogdan_G) #4

Gdy wyłączona ochrona przed śledzeniem, wyłączone blokowanie treści, to nie ma ikonki tarczy na początku paska adresu.

Drugie, to jakaś aplikacja blokuje adwertising i filma niet. Chodzi o reklamy przekierowujące. Ublock Origin blokuje reklamy, ale to dziurawe sito i można ten film oglądać. Ale z włączonym rozszerzeniem Disconnect, już jest tylko puste miejsce po filmie. Wyłączenie Disconnect skutkuje, że film się pojawia i nawet idzie na tej stronie.

001566.jpg

Rozumiem, że MAck może korzystać z innej aplikacji do ochrony przed szpiegostwem, niedostępnej w Edge, a działającej w FF, jakieś Ghostery itp

(Katoss) #5

Problem raczej tkwi w ustawieniach Firefoxa bo ten materiał u mnie działa.

(MAck) #6

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

To rozwiązanie sprawiło, że dany film mogłem zobaczyć w FF! ale jeśli dobrze interpretuję to jednocześnie sprawia, ze wyłączam w pełni mechanizm ochronny FF. Czy da się jakoś zawęzić to wyłącznie by nie filtrował tylko tego typu materiałów? Czy gdzieś w FF można to ustawić?

Przestawiłem wszystkie wtyczki na “Zawsze aktywuj”, uruchomiłem ponownie FF i niestety nadal nie działało :frowning:

Oprócz pakietu Nortona i Piriform CCleaner nie mam chyba innych aplikacji, które mogłyby blokować. Próbowałem je wyłączać ale nie pomagało :frowning:

Póki co zrobiłem tak:

1. Wyłączyłem ochronę na danej stronie zgodnie z sugestią kl65.

2. Zainstalowałem dodatek Disconnect, o którym pisał Bogdan_G. Na danej stronie go ustawiłem na tryb Blacklist i ustawiłem blokowanie wszystkiego bez facebooka.

Działa, dzięki :slight_smile: