Firefox, brak ikony RSS w pasku adresu po prawej stronie

Witam serdecznie, posiadam Firefox 3.6.8 i jak wchodzę na jakąś stronę, która na pewno ma subskrypcję RSS, to na pasku adresu po prawej stronie nie widać tej ikonki RSS. Jest to wygodne narzędzie, bo dzięki temu możesz np. szybko dodać i wybrać kanały, szybko dowiedzieć się czy strona obsługuje RSS itd.

Nie wiem jak zrobić, aby była tam widoczna, mógłby ktoś poratować ;).

Narzędzia -> Opcje -> Aplikacje.

W kolumnie Typ Zawartości szukasz Kanał Informacyjny. W kolumnie Czynność sprawdzasz, co jest do niego przypisane. Powinno być Podgląd w programie Firefox lub Dodaj dynamiczną zakładkę w programie Firefox.

Tak też mam ustawione i zmieniałem również w nim opcje na inne, niestety, w żadnej się nie wyświetla ikona RSS. Dodam, że problem dotyczy tylko przeglądarki na system Linux, w Windowsie jest w porządku.

Nie znam się zbytnio na LInuxie…

Sprawdź jeszcze, czy nie masz przypadkiem zainstalowanego innego czytnika RSS. Może to on “przechwytuje” te kanały. Jeżeli tak, to powinien być widoczny w tym oknie Aplikacje. Wtedy musiałbyś zmienić te ustawienia w kolumnie czynność.

Nie pomaga, albo ja nie potrafię, zmieniałem czynność przy tych wszystkich opcjach które mają ikonkę RSS. Zmieniałem Pogląd w programie Firefox i Dodaj dynamiczną zakładkę, robiłem to przy każdej z tych z ikonkami RSS, ustawiałem tak przy jednej, inaczej przy drugiej, na odwrót itd itd… Nic nie pomaga, poniżej zamieszczam screen z kategorii Aplikacje w Firefoksie na Linuksie.

72080979906200442846_thumb.jpg

I te które się w jednym screenie już nie zmieściły :P:

77287782850802981867.jpeg

Jeśli to ma w jakimś stopniu pomóc, to mam zainstalowany Ubuntu 10.04 środowisko Gnome.