Firefox, Chrome - freeze podczas przeglądania youtube itp

Witam,

Od dłuższego problemu mam straszny problem z przeglądarkami. Przy oglądaniu jakiegoś filmu na youtube lub jakiegoś streamu live, komputer często się wiesza i pomaga tylko restart. Myślałem, że to jakiś mankament sprzętożernego firefoxa ale przejście na google chrome nic nie dało. Często komputer zawiesza się i po parunastu sekundach pojawia się bluescreen. Czasami jak się na 3-5 sekund odwiesi to widzę jakieś dziwne rzeczy typu parę razy uruchomione procesy “java”, “plugin”. Raz chrome poinformowało mnie o awarii flash playera itp. Odinstalowanie wszystkiego co związane z flash playerem i czysta instalacja nie pomogła na freezy komputera.

pozdrawiam.

Podaj konfigurację sprzętową komputera ze szczególnym naciskiem na markę i moc zasilacza. Na jakim systemie operacyjnym pracuje ta jednostka? Wszystkie sterowniki sprzętowe zainstalowane i aktualne? Problem występuje tylko podczas oglądania filmów on-line czy podczas innych czynności też? Jeśli Twoja k.graficzna to Nvidia podaj jaką masz obecnie zainstalowaną wersję sterownika.

Windows XP, sterowniki graficzne uaktualniłem niedawno, o reszcie sterowników nie wiem, o co dokładnie pytasz? Problem występuje tylko i wyłącznie podczas oglądania filmów online.

Karta graficzna to Geforce 250 GTS Gainward, wersja sterownika to 6.14.12.8026. Procesor Intel Core2 Duo E7500 2,93GHz. Ram 2x 2GB DDR2 800MHz Titanium CL4-4-4

Zasilacz dopiszę jak znajdę info.

edit: Zasilacz to Modecom Carbon MC620 620W ATX. Ostatnio dołączyłem dodatkowy dysk twardy ale ten zasilacz i tak powinien dać sobie radę jak mniemam? Czytałem, że dla ludzi z GTX460 zasilacze 400W wystarczają.

Inne problemy ze sprzętem których uświadczyłem w ostatnim czasie to np. freeze GTA4 zaraz po uruchomieniu gry, w trakcie doczytywania otoczenia, tylko w full screen. W windowed mode gra chodzi z dużo większymi przycinkami niż kiedyś.

Temperatury sprawdzane SpeedFanem.

Po właczeniu:

GPU: 48C

Core 0: 35C

Core 1: 35C

Core: 48C

Po stresie:

GPU: 58~

Core0: 80~C

Core1: 80~C

Core: 70+C

A najdziwniejsze jest to, że ta temperatura utrzymuje się nawet po dłuższym “spoczynku” po jakimś poprzednim stresie. O co chodzi, bo się gubię?:confused:

Fan1: 1375 RPM

Fan 2 & 3 & 5: 0 RPM

Fan 4: 1146 RPM

Ostatnio nałożyłem nową pastę ale to jakby nic nie pomogło. Może to wina tego, że jedna nóżka radiatora jest pęknięta i nie trzyma jak należy, ale pozostałe trzy są w porządku (chociaż mam dziwne wrażenie, że są trochę kiczowato zaprojektowane no ale ja się nie znam).

Trochę wysoka ta temperatura procka w stresie najprawdopodobniej spowodowana właśnie tym ułamanym zaczepem radiatora. Radiator powinien dobrze przylegać do CPU. Myślę jednak że te “freezy” spowodowane są tym najnowszym sterownikiem od grafiki. Problem znany i opisywany na wielu forach - sam go przerabiałem niedawno. Poczytaj: http://www.fixitpc.pl/topic/4527-czesty-bsod-watchdogsys. Spróbuj odinstalować sterowniki od k.graficznej, restart systemu, potem wyczyść rejestr CCleanerem i zainstaluj starsze: http://www.nvidia.pl/object/winxp-266.5 … er-pl.html. Powinno pomóc. Jeśli nie pisz zastanowimy się co dalej.

PS: przy instalacji możesz użyć opcji “czystej instalacji”.

Pozdrawiam.

Teraz nie mogę usunąć sterownika. Próbowałem go usuwać przez menadżer urządzeń, a potem przez “dodaj usuń programy”. Za każdym razem jak restartuje system to radośnie mnie on informuje, że właśnie zainstalowano sterownik graficzny i żeby uruchomił ponownie komputer. Jak to możliwe skoro wywaliłem wszystko z folderu “nvidia>displaydriver” ?

edit:

Dobra jakoś się instaluje. Potestuje i dam znać czy to faktycznie wina sterownika.

edit:2

Chyba to jednak była wina tego sterownika bo od wczoraj nie miałem żadnego bluescreena.

Tak to jest, te najnowsze sterowniki pod windows xp się “krzaczą” niestety.