Firefox/Cyberfox - nie można otworzyć nowej karty obok innej

Firefox/Cyberfox - nie można otworzyć nowej karty obok innej (klikam pomiędzy otwartymi kartami)

 

 

Zastanawiam się dlaczego obie przeglądarki nie mają takiej możliwości jak Chrome…

Okropnie mi to przeszkadza…

Czy da się to jakość zmienić?

Można to chyba ustawić w dodatku Tab Mix Plus lub Tab Control.

 

Jest też Open Tabs Next to Current:

 

https://addons.mozilla.org/en-us/firefox/addon/open-tabs-next-to-current/

 

lub Open Tabs Next to Current+ :

 

https://addons.mozilla.org/en-us/firefox/addon/open-tabs-next-to-current-1/

 

Albo w about: config:

 

  • ‘browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent’ na true

 

Nie mam przekonania do dodatków typu: “Tabs” albo zawieszają przeglądarkę albo zdarza się czasem przez to stracić POPRZEDNIĄ sesję…(OSTATNIO OTWARTE KART)

 

A jeśli chodzi o

about: config:

 'browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent'

Domyślnie mam TRUE (więc NIC to nie zmieni!)

djzon: ideą Firefoksa jest, że jest to przeglądarka oparta na dodatkach rozszerzeniach. Użytkownik dostaje bazę, a społeczność tworzy dodatki rozszerzające funkcjonalność. Jeżeli bardziej Ci pasuje Chrome, to jej używaj (czy innych chromopodobnych). Twoje wykrzykniki nic tu nie zmienią. Chcesz stworzenia Chromofoxa? Po co? Chroperę już mamy :-).

 

Jeśli dodatki Ci rozwalają przeglądarkę, to znaczy, że dodatek może być już niekompatybilny (stara wersja), jakiś bug, który uaktywnia się na Twojej konfiguracji, albo sam coś pokićkałeś w ustawieniach. U mnie już dawno nic nie padło, a dodatków mam około … 80.

 

Jeśli boisz się o utratę np. okna z otwartymi kartami,  to jest dodatek Session Manager :wink:

 

“Domyślnie mam TRUE (więc NIC to nie zmieni!)”  - gdzieś czytałem, że przełączenie na false, restart, potem znów na true, i restart pomaga.

Panie Maha - ale ja mam otwarte (bez ładowania) często kilka-set kart (np. 400 - 1200) :wink: Nawet taki Session Manager nie przywrócił kart po awarii przeglądarki (np. zawieszeniu Flash) lub z innego zawieszenie :smiley:

Chromuś ma swoje zady i walety… Ale FF lepszy (bo mało używa pamięci RAM)

No, to co zrobisz? Nic nie zrobisz :slight_smile: . Mi dzisiaj po flasha padnięciu odzyskał wszystkie, ale tylko 315. Może musisz wymyślić jakiś inny sposób pracy  i zmniejszyć ilość kart w sesji, np. zapisując jedną powiedzmy 100-kartową ręcznie w Session Managerze. Potem zamykasz to okno i otwierasz nowe czyste i znów do setki. A do starej wracasz, jak potrzeba.

Wystąpił błąd. Po ponownym uruchomieniu… pytanie: czy przywrócić. Wybrałem przez przypadek NIE :wink: Przyciski

TAK/NIE(OK/CANCEL

) są tak blisko, że takie błędy użytkownika się zdarzają.

 

Brakuje dodatkowych zabezpieczeń np.

Czy na pewno?

lub

WYKLUCZANIE opcji YES/OK/TAK

Mi po padnięciu Firefoksa pojawia się okno Session Managera z listą automatycznie zapisanych sesji i sam mogę wybrać którą chcę i nawet odznaczyć kartę, która mogła spowodować padnięcie, żeby się Firefox nie zapętlił.

 

Może dokładniej przejrzyj ustawienia Session Managera (cały czas mówię o oddzielnym dodatku stąd: https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/session-manager/ , a nie tym wbudowanym). Jest tam np. w Ustawienia - Ogólne - Zapis/Odtwarzanie opcja ‘Twórz kopię zapasową sesji co … min’ .

 

Ty masz chyba coś z Don Kichota - walczysz z wiatrakami (bo dlaczego coś nie jest takie, jak sobie wymarzyłem) i czasem ze sobą :wink:

 

Jeśli coś Ci nie pasuje, to najprościej zgłosić to do twórców Firefoksa i dodatków. A tutaj raczej ich nie ma.

Maha - obecnie nie sprawdzałem addon-ów w nowych wersjach FF.

Być może wiele się zmieniło od wersji, których NUMERACJA zaczęła szybko rosnąć ^.^