Firefox dużo waży na dysku ; p

Witam,

zdziwiłem się nieco dziś. Otóż zauważyłem, że Mozilla tworzy dwa katalogi (system Vista) w folderze User\nazwa_użytkownika\AppData, mianowicie jeden w folderze Roaming (i tu podobno powinien być ten właściwy), drugi natomiast w Local. O ile ten w Roaming waży ledwo kilka MB to ten z Local waży aż ponad 100MB chyba coś nie gra tu. O co kaman?:stuck_out_tongue:

Wyczyść prywatne dane, szczególnie pamięć podręczną.

Czyściłem i w ogóle tego folderu w Local nie opróżniało. A jak go usunę nic się nie dzieje. Po prostu tworzy się na nowo.

Nie mam takiego czegoś. Możesz napisać jakie pliki/podfoldery są w tym folderze Local?

w polskiej wersji Visty ten folder to ustawienia lokalne. Mam tam foldery od sterów, cos od google, od ashampo burning itp i folder Mozilli, który ma taką samą strukturę jak ten w Roaming

No właśnie mi chodziło o to, żebyś napisał, co Firefox trzyma w Local…

w nim jest Folder Firefox a w nim kolejno: Profiles i Mozilla Firefox, w profiles jeden folder profilu a w mozilla firefox folder “updates”

ja zrobilem tak ze uzywalem CCCleanera

i usuwalem wszystko co jest zwiazane z mozilla i explorerem

i bylo git

mi kiedys wazylo to z 300 Mb

Nie wiem, może ktoś kto ma Vistę tu wejrzy, ale coś dziwnego w tym jest, bo normalnie Firefox nie zajmuje aż tyle miejsca.

Tyle waży bo tam jest folder pamięci podręcznej Cache :stuck_out_tongue:

Mój miał 50 mb a po wyczyszczeniu prywatnych danych ma 36 mb :slight_smile:

Też mam Viste :slight_smile: