Firefox: Explorator Windows (explorer.exe) zużywa 30% CPU

Witajcie,

Mój system to Windows 8 x64. System działa bardzo dobrze, niestety mam z nim jeden problem.

Mianowicie czasami (może raz, dwa razy na tydzień) po uruchomieniu Firefoxa - ten zatnie się na 3 sekundy i co ciekawe po tym wydarzeniu explorer.exe zużywa 26-30% procesora. Proces firefoxa jest w porządku, ale na pewno ma to ogromny związek z przeglądarką. Potem trzeba zamykać Firefox i chwile poczekać, jeśli nie zamkniemy to dzieje się to bardzo długo. Na początku olewałem to, ale stało się uciążliwe.

Teraz fakty, czyli co zrobiłem, aby przybliżyć się do rozwiązania problemu:

  • system jest świeży, przeskanowany (skanerem eset), bez podejrzanych procesów

  • firefox przeinstalowany, dzieje się to na każdej wersji (o ile pamiętam zaczęło się na 16, teraz mam 19 b1)

  • wyłączone aktualizacje automatyczne w firefox

  • zainstalowane dodatki: NoScript, IDM CC (wtyczka do Internet Download Manager). Myślałem, że ma to związek właśnie z IDM, ale menedżer nie włącza się w czasie nadmiernego zużycia CPU

  • sprzęt: core i5 750, 4GB DDR3, Radeon 5770

Wszystko inne działa dobrze, sterowniki aktualne, soft aktualny, brak błędów w podglądzie zdarzeń. Spojrzałem tez na harmonogram - brak zaplanowanych zadań,

Macie jakieś sugestie co dalej?

Czy ktoś ma podobny problem?

Dodane 27.01.2013 (N) 12:24

Problem rozwiązany. Metodą prób i błędów doszedłem, że ów błąd powodował Internet Download Manager - uważajcie na tę aplikację. Znalazłem świetnego zamiennika, który błędu nie powoduje: Free Download Manager.

Do zamknięcia.