Firefox + Flash i ciekawy problem

Witam,

Nadszedł ten wiekopomny dzień, gdy natknąłem się na przerastający mnie problem. Wczoraj znajoma mi osoba poprosiła mnie o przeinstalowanie systemu z zaznaczeniem, że musi zachować “sejvy” z kilku minigier, przechowywane w cookiesach. Zgrałem te ciasteczka na pendrive, format, instalacja, ściągnięcie Firefoksa 5. Metodą kopiuj-wklej wsadziłem zgrane cookiesy do folderu w którym powinny siedzieć. Odpaliłem jedną z tych gier, odczytało wynik z poprzedniego komputera.

Ale…

Dzisiaj z rana zbudził mnie telefon, że “to nie działa” :stuck_out_tongue: Jak się okazuje, po załadowaniu zapisanej gry, dograniu większego wyniku i zapisywaniu stanu wynik wraca do formy pierwotnej, tj. nie nadpisuje się. W dodatku sam Firefox - uwaga - nie zapisuje żadnych nowych cookiesów z Flasha, co sprawdziłem odpalając kilka aplikacji. Dokładnie po zamknięciu przeglądarki wszystkie nowe cookiesy idą w niebyt, a stare wracają do stanu z przekopiowania :smiley: Zaznaczam, że nikt nie czyścił cookiesów.

Pojęcia nie mam co zrobić, żeby:

a) Przeglądarka zapisywała nowe cookiesy

b) Załadować tamte sejvy tak, aby można je było nie tylko odczytać ale i nadpisać

Pomożecie?

Witaj Ave5

  1. Sprawdź czy nie jest czasami włączony tryb prywatny.

  2. Sprawdź ile pamięci podręcznej jest do dyspozycji przeglądarki.

  3. Sprawdź na innej przeglądarce.

P.S: Jaką wcześniej przeglądarkę miała Twoja znajoma osoba ?

Pozdrawiam :wink:

Pliki tylko do odczytu?

Witaj opanujshock

  1. Wyłączony

  2. Spory zapas

  3. Wcześniej też Firefox, tyle że 3.6

  4. Opera zapisuje cookiesy, Chrome także

Pliki tylko do odczytu to dobry pomysł, ale niestety to nie to - przed chwilą sprawdziłem :slight_smile:

Hmmm spróbuj może tak, usuń te pliki cookies… zagraj w gre niech zapisze wynik i znowu je wgraj w miejsce nowych. Może to da rade.

Jak jest ustawione pole:

Narzędzia > Opcje > Prywatność > Program Firefox ?

“Będzie pamiętał historię”

Ciekawe rozwiązanie z tym nadpisem, zaraz spróbuję.

Zmień te ustawienia na “będzie używał ustawień użytkownika” i zaznacz “Akceptuj ciasteczka” i “Akceptuj ciasteczka z innych witryn niż odwiedzane”. Przechowuj aż wygasną.

a w ustawieniach Flasha w panelu sterowania masz tak zaznaczone ?

75372922.th.jpg

Dzięki wszystkim za pomoc, problem rozwiązany. Musiałem zrobić nowy profil w FF i zastosować radę @ minox (-a?). Można zamknąć/usunąć/wygrawerować na podjeździe :slight_smile:

@ opanujshock

Ciekawostka - po zmianie i daniu OK…wraca do “Będzie pamiętał historię” :stuck_out_tongue: Ale nie szkodzi mi to na razie.