Firefox gubi ustawienia "zapamiętaj mnie" przy logowaniu na niektórych stronach

Problem występuje u mnie od co najmniej kilku wersji FF, lecz ostatnio bez wyraźnej przyczyny zaczął się nasilać - Firefox nie zapisuje ustawień typu “zapamiętaj mnie” (Nie, nie chodzi o zapisywanie samych haseł - z tym sobie radzi) na pewnych stronach wymagających logowania (dla przykładu: orange.pl, forumpc.pl, lubartow24.pl, ostatnio nawet problem się tu na DP pojawił przy logowaniu). Mimo, że zawsze stawiam “ptaszka”, to za każdym razem muszę się od nowa logować - ponowne kliknięcie “zapamiętaj mnie” na danej stronie nic nie daje. Co ciekawe, są strony (np. Facebook, benchmark.pl, do niedawna dobreprogramy.pl), które mój login pamiętają poprawnie i za każdym razem jestem automatycznie zalogowany. O co może chodzić?

Aha, system Arch Linux amd64, Firefox 41.0.2 z repo…

Prawdopodobnie masz ustawione kasowanie ciasteczek

about:preferences#privacy - ustaw “Będzie używał ustawień użytkownika” i sprawdź Wyjątki

Mam zaznaczone “Będzie pamiętał historię”, lista wyjątków jest pusta…

P.S. Chyba coś mam skopane i to grubo, bo dziś mój Firefox przeszedł samego siebie: Z menu Zakładki wykasowałem jedną pozycję, w jej miejsce od razu wstawiłem inną, a po restarcie wróciła stara zakładka, a tej nowo dodanej nie było nigdzie o_O