Firefox i Adobe Flash Player (pytania odnośnie aktualizacji)

Witam

Obecnie mam na komputerze Firefox’a 17 coś tam, wiem że pojawiła się nowsza wersja ale słyszałem o niej niezbyt dobre opinie, czy mimo wszystko powinienem Firefoxa zaktualizować? Czy może jednak można spokojnie zostać przy starszej wersji, a gdy np. wersja 19będzie lepsza to wtedy przenieść się na nowszą wersję?

Przy okazji zadam też pytanie czy polecacie jakieś wtyczki do Firefox’a? Aktualnie mam Adblock, i nie wiem czy warto jeszcze coś dorzucić?

I drugie pytanie odnośnie Adobe Flash Player. Ostatnio zaktualizowałem AFS 11 Plugin, ale odkąd mam kompa jeszcze ani razu aktualizacji nie uległo Adobe Flash Player 11 ActiveX, czy można to jakoś zaktualizować, czy trzeba aktualizować?

Będę wdzięczny za opowiedzi

Pozdrawiam

Firefox jest wydawany do najnowszej wersji, bo w większości są łatane dziury w programie. Więc tak, powinieneś go zaktualizować.

Jeżeli chodzi o wtyczki: spis-najciekawszych-wtyczek-firefoxa-t312387.html

Nie widzę potrzeby, jeżeli program tego nie zgłasza.

jeżeli w adobe masz włączone powiadomienie o aktualizacji to powinno się wyświetlić. Skoro okienka nie ma to flash aktualny.

tak jak pisał użytkownik wyżej łatają luki i to ważne jest jak aktualizacja systemu.

wtyczki używam jeszcze dwie WOT i Ghostery.

Ok, Firefoxa zaktualizowałem. Natomiast co do Adobe, to o tym że jest nowa wersja wyskakuje mi okienko, i wtedy aktualizuję i w panelu sterowania zaktualizuje się właśnie AFP 11 Plugin, natomiast mimo ten AFP 11 Active mimo że kilka razy już Adobe było aktualizowane to się nie zaktualizował.

Więc nie ma takiej potrzeby aktualizacji tego. :slight_smile:

Jeszcze takie pytanko po aktualizacji na niektórych stronach (poczta, forum) pojawia się info że zażądano połączenie szyfrowanego ze stroną zawierającą elementy nieszyfrowane czy coś takiego? Czy coś z tym można zrobić?

Zaznaczyć, żeby się nie pokazywało.

Standardowo dane przesyła się protokołem http bez szyfrowania, bo tak po prostu jest szybciej. :slight_smile: