Firefox instaluje Ask

(Kamilpkp6) #1

Witam!

Mój problem polega na tym że firefox ściągnął mi Ask.com. Nie wiem co to jest więc w panelu rozszerzenia kliknąłem odinstaluj. Ale kiedy odpalam firefox włącza się ta strona ale ja chcę żeby się włączała ta domyślna. Nawet w prawym górnym rogu pisze Ask a nie google. Mało tego zainstalowało się to na dysku C jako folder Ask. Usunąłem to i nadal mozilla ma tego Ask. Jak się tego pozbyć ?

(niezDarek) #2

jak-usunac-ask-toolbar-t241980.html

(Freeq52) #3

Narzędzia/Opcje i tam gdzie masz strona startowa kliknij Przywróć domyślną, a jak nie będzie działać to po prostu wpisz gogle.pl. Na koniec ok, zrestartuj ff i po bólu...

Jeśli chodzi o Ask to wejdź Narzędzia/Dodatki/Rozszerzenia naciśnij Ask i kliknij Odinstaluj

(Kamilpkp6) #4

Wielkie Dzięki!

Działa.

(niezDarek) #5

tyle ż ejest to rozwiązanie przejściowe, bo ask to takie "oprogramowania" którego się całkiem nie usunie z dysku to samo potrafi nawet po usunięciu dodać toolbar i zmienić domyślną wyszukiwarkę.

(Agatonster) #6

PKPowiec ,

Poczytaj Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(system) #7

Twój problem polega na tym, że bez zastanowienia instalujesz programy, nie czytając wyświetlanych komunikatów, czyli inaczej mówiąc instalujesz "na pałę".

To nie Firefox zainstalował Ci Ask Toolbar, ale to Ty sam sobie go zainstalowałeś, instalując np: Auslogics Registry Defrag, BitTorrent 6.1.2, Comodo Firewall Pro, Comodo Internet Security, Antivirus & Firewall, Glary Utilities, Trillian, ZoneAlarm - SpyBlocker lub jakiś inny program.