Firefox - nagła strata haseł


(Ppdoroba) #1

Cześć. Kilka dni temu pojawił sie u mnie bardzo poważny problem, otóż logując sie rano na komputer i chcąc sprawdzić pewną poczte mail zauważyłem, że nie ma hasła i loginu wpisanego - przejrzałem baze danych haseł i wszystko sie wyczyściło, jednak cookies i historia zostały. Jak moge postępować obecnie? Używam tego samego profilu co zwykle...


(Bogdan_G) #2

Jest taki mały niecałe 100KB programik ze spolszczeniem http://www.nirsoft.net/utils/passwordfox.html

 

Wypakuj, zawartość spolszczenia wklej do folderu programu, potem dopiero usuń folder spolszczenia i zipy. Po uruchomieniu w opcjach zaznacz - pokaż stare hasła. Będziesz mieć hasła z kilku lat, jeśli tyle używałeś Firefoxa.

 

A sprawdziłeś, czy masz w jakimś programie do czyszczenia śmieci, np ccleaner - zaznaczone czyszczenie haseł? W opcjach prywatność - historia, - będzie używał ustawień użytkownika - czyść historie podczas zamykania programu Firefox - ustawienia i tam są ciasteczka, zalogowania itp? Albo w opcjach bezpieczeństwo nie zaznaczone - Pamiętaj hasła do witryn?

Czasami jakaś czynność z jednymi programami potrafi zmienić ustawienia w drugich. Zdarzają się takie różne bugi. Także aktualizowanie z nowej wersji do starej, np FF29 skutkuje stratą haseł.


(Ppdoroba) #3

Program wykazuje “Ładowanie biblioteki szyfrowania firefox zakończyło sie niepowodzeniem”.


(Bogdan_G) #4

Uruchom program jako administrator. Może pokaże hasła, wtedy zapiszesz do pliku tekstowego.

 

“Ładowanie biblioteki szyfrowania firefox zakończyło się niepowodzeniem” - To wskazuje na jakiś bug Firefoxa. Jaką masz wersję FF?


(Ppdoroba) #5

Wersja produktu: 39.0.3

Wersja pliku: 39.0.3.5696


(Bogdan_G) #6

Wszystko się zgadza, oprócz wystąpienia błędu. Spróbuj zaktualizować Firefoxa do najnowszej stabilnej wersji ESR sprzed 4 dni. http://ftp.mozilla.org/pub/mozilla.org/firefox/releases/latest-esr/win32/pl/

 

Ustawienia użytkownika, odznacz usługę utrzymania, zaktualizuj. W systemowym panelu odinstaluj aplikację maintenance service. To po to, żeby Firefox od razu się nie aktualizował.

Od razu wejdź w opcje, zaawansowane, aktualizacje, zaznacz - Nie sprawdzaj dostępności aktualizacji, odznacz sprawdzanie aktualizacji wyszukiwarki. Potem wejdziesz na jakiekolwiek forum i zalogujesz się, dasz, żeby Firefox pamiętał zalogowanie. Wtedy dopiero uruchomisz program do haseł i w opcje zaznaczysz - Pokaż stare hasła.


(Ppdoroba) #7

Dalej to samo, przeinstalowałem firefoxa. Skasowałem main[…] i wyłączyłem aktualizacje, dalej to samo.


(Bogdan_G) #8

Przychodzi mi na myśl, że jakaś aplikacja robi Ci problemy, np jakieś ustawienia w tuneup, albo w antywirusie kasują Ci hasła.

Jeszcze coś. Sprawdź ten podany sposób: http://mozillapl.org/forum/viewtopic.php?f=15&t=47022#p228434