Firefox nie chce się zaktualizować i wolno wczytuje strony

(Anna Kordas) #1

Otóż... nie mogę zaktualizować przeglądarki. Znaczy się... aktualizowałam, ale dalej jest napisane, że jest niezaktualizowana, a jak klikam w "zaktualizuj go dzisiaj" to piszą mi, że mam się cieszyć, bo mam najnowszą wersję. Normalnie mi to niespecjalnie przeszkadza, ale zauważyłam(nie wiem z czego to wynika), że niekiedy mi wolniej chodzi. Np. jak coś wpisuję w google to zdecydowanie dłużej muszę czekać na wyniki wyszukiwania. O grafice w google już nie wspomnę, masakra, a często potrzebne mi są jakieś obrazki z neta, więc bardzo mnie denerwuje to zastraszające tempo. Czasem też się zawiesza jak np. przewijam stronę w dół, to zaczyna ,,myśleć", kursorem wtedy nie da się na nic kliknąć, a czasem wyskakuje też cały biały ekran, a potem wraca do normy. Tak się dzieje głównie właśnie na google, czy na Fb, wikipedii, ogólnie chyba takich bardziej obleganych stronach.

Myślałam, że to może być tempem internetu, ale to dotyczy raczej niektórych stron a w przypadku innych stron raczej samego faktu wczytywania strony, bo z pobieraniem i ładowaniem czegoś nie mam problemów. Tak samo, jak włączę chrome'a, to też dużo łatwiej śmiga, ale wolę firefoxa, tak z przyzwyczajenia.

Od czego tak się dzieje? Muszę odinstalować firefoxa czy co z nim zrobić? Aha... laik ze mnie komputerowy, tak tylko uprzedzam :wink:

zirytowana_strasznie, proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając opcji EDYTUJ , później Użyj pełnego edytora , popraw tytuł tematu, tak aby mówił konkretnie o problemie. W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.

(Longhorn2009) #3

Uruchom w trybie awaryjnym https://support.mozilla.org/pl/kb/Tryb%20awaryjny i sprawdź czy problem dalej występuje. Jeśli nie to usuń wszystkie zbędne i nieznane wtyczki, dodatki, rozszerzenia. Co do wersji aktualna to 29.0.1. Nie podajesz jaką masz ale jeśli jest jakiś problem z automatyczną aktualizacją to jaki problem pobrać ostatnią wersje ręcznie?

Możesz też użyć programu AdwCleaner, ładnie czyści przeglądarki ze śmieci. Reinstall powinien być zbędny w tym przypadku.

(Anna Kordas) #4

No niby mam tą  29.01, a na stronie startowej dalej jest napisane, że mam nieaktualną....

W trybie awaryjnym zdecydowanie szybciej działa. Dalej piszą, że niezaktualizowana(?) działa mi to trochę na nerwy(tak wizualnie raczej), ale chodzi zdecydowanie szybciej, dzięki.

(Longhorn2009) #5

Ostatnia aktualizacja jest wadliwa pod tym względem, ostatnio się z spotkałem z sytuacją, że bez końca przy każdym starcie włączała to intro uczące korzystać z nowego interfejsu australis.

Możesz zrobić tak, że zapisz swoje zakładki https://support.mozilla.org/pl/kb/tworzenie-kopii-zapasowej-i-odtwarzanie-zakladek hasła - pliki signons.sqlite i key3 w profilu użytkownika, po tym skasuj obecny profil https://support.mozilla.org/pl/kb/Odzyskiwanie%20wa%C5%BCnych%20danych%20ze%20starego%20profilu i po ponownym włączeniu mozilii powstanie nowy, miejmy nadzieję bez tego błędu.