Firefox - Niewygładzone czcionki na niektórych stronach

Dzień dobry forumowicze, przesiadłem się na Firefoxa i wszystko byłoby dobrze, gdyby nie niewygładzone czcionki na niektórych stronach. Tutaj przykłady:
1
2

Czy ktoś wie jak to naprawić? Rozdzielczość mojego ekranu to 1440x900 i moja domyślna czcionka w Firefoxie to New Times Roman

Sprawdź czy w Firefox 102 jest może lepiej.

No chyba, że jesteś drugą osobą co celowo zablokowała aktualizację do 102.

Po aktualizacji do 102 dalej to samo :frowning:

Zobacz czy to może działa dalej: Firefox a ustawienia ClearType w Windows 7 - MozillaPL.org

Niestety to też nie zadziałało

Na obu zamieszczonych obrazkach czcionki są wygładzone… Natomiast przeglądarki oparte o Chromium mają te czcionki wręcz niewyraźne. Podejrzewam, że masz źle skalibrowany monitor (jak większość osób), np. zbyt duży kontrast i po przesiadce (a więc i przyzwyczajeniu do innego wyglądu) razi cię to w oczy.

@krystian3w Z kim dzielę ten zaszczyt? ;]

Zgadza się ta czcionka jest wygładzona. Wklej do Paint’a i powiększ Ctrl + kółko myszy - zobaczysz. Widać Chrome ma silniejsze wygładzanie dla tak małych czcionek. Mi się podoba ta z FF.

Chodziło mi o tego księcia: Firefox 101 - karty na dole

Chyba, że już mu się udało zainstalować Firefox 102 i wymusić karty na dole okna jak w Vivaldi lub tylko pod paskiem adresu.

To nic mu nie da skoro napisał taki post. Podejrzewam, że to nie jest opis dosłowny tylko skrót myślowy. A więc chodziło mu zapewne o to, że są za ostre. I ja obstawiam tutaj za duży ustawiony kontrast na matrycy. Chromiszcza mają wszystkie czcionki niewyraźne, niezależnie od jej typu czy wielkości. Tak po prostu renderują, być może dlatego że na ekranach z dużym PPI takie wyglądają lepiej.

Ja mam vivaldi i nie narzekam na domyślne czcionki ale fakt może to być wina DPI i monitora jak już ktoś wcześniej wspomniał czasem pogrzebanie przy sterownikach też pomaga było coś w panelu nvidii co potrafiło załagodzić problem tylko nie pamiętam.

Najlepiej będzie po prostu zmienić skalowanie albo nawet samą czcionke
W vivaldi domyślne czcionki są tak ustawione.

image