Firefox, po dłuższym czasie zapełnia pamięć ram

Od jakiegoś czasu mam problem:

Po dłuzszym użytkowaniu Firefoxa, zajmuje on coraz więcej zasobów systemowych, efekt końcowy jest taki, że przestaje działać.

Wcześniej wysypuje się ZoneAlarm (zbyt mało zasobów syst.), wyswietlajać abnormal program terminated.

Przeinstalowałem i to i to. Nie moge dojść przyczyny, może już ktoś się spotkał z tym problemem ?! :o

WinXp HE

Dziekuję i pozdrawiam.

Przyczyna jest taka że takie jest działanie FF ;]

Z biegiem czasu zajmuje coraz więcej i więcej.

Poszukaj w ustawieniach i zmniejśc mu pamięć podręczną, pamięć ram i inne zasoby :slight_smile:

W Firefox w pasku adresu wpisujesz: about:config. W wierszu o nazwie : browser.sessionhistory.max_total_viewers kliksz na niego dwukrotnie i zmieniasz jego wartosc na 0 powinno pomóc . Możesz też spróbowac zmniejszyć pamięc podręcznom w ustawieniach przeglądarki

Jest jeszcze rozszerzenie o nazwie Cache Status

https://addons.mozilla.org/addon.php?id=1881

Niestety Firefox jest pamięciożerny :? ale za to szybko wyświetla strony.

Dziekuję bardzo za szybką odpowiedz, zastosowałem się do wskazówek, zobaczymy czy będą działaly.

Z reguły radzę sobie z większością problemów przy kompie, ale tutaj jakoś nie dałem rady (chyba na to nie miałem ciśnienia).

Z powyższego powodu musiałem raz na jakiś czas zamknąć i ponownie otworzyć przeglądarkę, żeby uniknać przepełnienia pamięci ram.

Jak z kolei mam wrócić do IE to mnie krew zalewa !

Dziękuję i pozdrawiam wszystkich komputerowych maniaków.

Stary problem nie raz opisywany na forum

:szukaj!!: