Firefox- pobieranie zawartości stron za każdym razem od nowa

Używam Firefoxa na Windows 7 Home Premium.

Dotychczas, w przypadku stron, które odwiedzałem codziennie, ich elementy, które nie ulegały zmianom, ładowały się automatycznie - były pobierane z pamięci cache przeglądarki.

Ostatnio natomiast zauważyłem, że ilekroć wejdę na stronę, której treść nie została zaktualizowana, to za każdym razem jej zawartość pobierana jest od nowa, co znacznie wydłuża czas ich ładowania.

Co może być tego powodem?

Czy grzebałeś coś w about:config w ostatnim czasie, instalowałeś jakieś rozszerzenia “optymalizujące” Lisa? Sprawdź czy nie masz ustawionej opcji “Zawsze w trybie prywatnym”.

priv_png_300x300_q85.jpg

W pasek adresu wpisz about:config -> Enter i potwierdź “bla bla” o gwarancji-> w szukaj wklej -> browser.cache.check_doc_frequency -> sprawdź czy ustawioną wartość 3, jeżeli jest ustawione cokolwiek innego zmień na 3 (dwu klik i w okienku wpisz 3) -> restart przeglądarki.

Jeżeli jest trzy, to musisz włączyć Lisa w trybie awaryjnym: Przycisk Firefox -> Pomoc-> Uruchom z wyłączonymi dodatkami-> sprawdź w tym trybie czy problem występuje-> jeżeli nie to uruchom ponownie Lisa normalnie-> pojedynczo wyłączaj dodatki -> tak długo aż znajdziesz winnego :slight_smile: Usuń go albo zaktualizuj :stuck_out_tongue:

Dodane 14.11.2013 (Cz) 20:30

Nie cytuje się całego postu, szczególnie pisząc zaraz pod nim, proszę stosować cytowanie selektywne w przyszłości, w miarę możliwości.

browser.cache.check_doc_frequency

W ogóle nie mam takiego wpisu w konfiguracji.

To go utwórz: Klik gdziekolwiek prawym myszy (about:config)-> dodaj ustawienie typu -> liczba całkowita -> jako nazwę podaj browser.cache.check_doc_frequency -> OK -> wartość 3 -> OK -> restart przeglądarki.

:slight_smile: