Firefox - poszukuje wtyczki pobierania z regulacją sz. pob


(Alan Elektro) #1

Witam!

Poszukuję wtyczki do Firefoxa 3.6.18 z możliwością regulacji szybkości pobierania (tak bym mógł ograniczyć prędkość do wymaganej przeze mnie wartości dla danego pliku, bądź dla wszystkich pobieranych plików). Jaką polecacie?

Drugie pytanie odnosi się do samego firefoxa - do kiedy jest wsparcie dla firefoxa 3.6 ? Pytam bo wygląd wersji 4 i 5 nie przypada mi do gustu. Także zmiany w interfejsie również mi się nie podobają.

Czy zna może ktoś sposób na zmianę wyglądu do podobnego - znanego z wersji 3.6 w Firefox 4 lub 5? Ważny by był szary i przypominał jak najbardziej Internet Explorer 6 :slight_smile: :smiley:

pozdrawiam


(deFco247) #2

3.6.19 to ostatnia wersja Firefoksa z linii 3.6.*, która została upubliczniona 7 lipca.

Zwróć również uwagę, że Mozilla już nie wspiera jego następcy, czyli Fx 4.

Jakie konkretnie zmiany? Przycisk Firefox można wyłączyć włączając pasek menu w opcjach widoku, a pasek statusu nie został całkiem usunięty.

Można przywrócić jego dawną funkcjonalność tym rozszerzeniem: https://addons.mozilla.org/pl/firefox/a … us-4-evar/

Motywy i minimotywy?

Tylko co konkretnie ma być szare?


(Alan Elektro) #3

W takim razie chyba zaktualizuje do najnowszej wersji moją przeglądarkę. I szukając dodatków coś wykombinuje.

Wszystko :slight_smile: jak w Ie 6 na Windows 98 :), pasek, ikony dopiero po podświetleniu kolorowe i tak dalej…

Ogólnie to mimo że mam Windows 7 to i tak używam stylu klasycznego, gdyż te nowe są irytujące. Bolesną sprawą jest to że nie mogę włączyć menu klasycznego bezpośrednio w Windows, tak jak to się da w Viście :slight_smile: Przy pomocy jakiś tam “upiększaczy” typu Windows Blins, stosując jakąś skórkę pewnie się da… np. wynalazki typu ten program http://www.howtogeek.com/howto/2227/get … windows-7/

Dodane 25.07.2011 (Pn) 17:45

Udało mi się znaleźć fajny styl, wszystko jest w porządku tylko czcionki niektóre są z deka porozmazywane - tak jak to miało miejsce domyślnie w Windows Vista - trzeba było wyłączyć stosowną opcję, ta samo widzę że jest tutaj… odnośnie wygładzania. Gdzie mogę to znaleźć?


(Cayman) #4

Sposobem są motywy

Styl FF3 Aero, Styl FF3 XP i (jeżeli już ma być staaaaaaaaaaaaaro) Styl FF2 W poszukiwaniu motywów polecam stronę z dodatkami Firefoksa ,a dokładnie sekcję

Dodane mniej niż minutę temu

A to w sprawie klasycznego menu Start - wpis z bloga dobrychprogramów


(imeehow) #5

Odnośnie wtyczki do pobierania plików to świetny jest http://www.downthemall.net/. Nie można regulować co prawda szybkości poszczególnych pobrań, ale można wprowadzić globalne ograniczenie prędkości.


(Alan Elektro) #6

Ok dziękuje, a poradźcie mi jeszcze odnośnie nie wyraźnych czcionek, oraz czy mogę jakoś zamienić w menu kontekstowym aby klikając na link prawym przyciskiem myszy mieć jako drugą pozycje - “otwórz w nowej karcie”? bardzo mnie męczy że jest tam “otwórz w nowym oknie”


(imeehow) #7

A nie masz w myszce środkowego przycisku? to zdaje się jest domyślnie “otwórz w nowej karcie”.


(Alan Elektro) #8

Nie korzystam z myszki, głównie z Touchpada.

Problem rozwiązany, praktycznie w pełni prócz pełnego sedna tematu

* mam ikony, i wygląd jak Internet Explorer 6

* skorzystałem z wtyczki menu edit i zamieniłem miejscami otwórz nową kartę i otwórz nowe okno z menu kontekstowego! (nie rozumiem po co Mozilla wprowadziła takie zmiany! Jak ktoś się już przyzwyczaił! bezsens)

problemem jest menadżer pobierania, gdyż zaproponowana przez Ciebie imeehow wtyczka jest dobra, tylko że są problemy gdy chcę pobrać np. plik z rapidshare, czy hotfile, gdyż sesja wygasa… i nie mogę takowych pobierać… przy pomocy tej wtyczki.


(imeehow) #9

Do pobierania z tych serwisów stosuj zewnętrznego programu typu MiPony http://www.mipony.net/