Firefox problem z przewijaniem ramki


(Slq Babe) #1

Mam taki problem i nie wiem gdzie szukać przyczyny czy to wina przeglądarki, czy strony. 

Dokładniej sprawa wygląda tak, że klikam na link i nad treścią okna pokazuje się nowe okienko z treścią coś ale"lightbox" (przykład www.forumphoto.pl wygląda to tak jak tutaj po kliknięciu w przycisk logowanie w górnym prawym roku) i problem jest tego typu, że używając scroll'a w myszce scrolluje stronę która jest pod tą ramką a nie samą ramkę. ramka nie mieści się na mojej rozdzielczości co za tym idzie, żeby zobaczyć dół ramki muszę zmniejszyć widok w przeglądarce o około 50%. 

 

I nie wiem czy zgłaszać to jako błąd na stronie, może ta ramka powinna się skalować do rozdzielczości użytkownika, albo powinna pojawiać się belka przewijania. Czy może jednak przeglądarka źle interpretuje kod strony i dlatego nie przewija mi ramki nad tylko stronę pod.

 

jakieś pomysły ?


(Bogdan_G) #2

Daj screen z wielkości okna menu logowania http://prntscr.com/6f1je3

 

W zależności od systemu, (we właściwościach ekranu XP, czy personalizacji win7 - wygląd okna, ustawienia zaawansowane) w zaawansowanych ustawieniach wyglądu jest rozmiar okna i czcionka menu. http://prntscr.com/6f1krd

 

Trzeba dopasować czcionki i jej rozmiar w Firefoxie, najlepiej arial 13, minimalny rozmiar 13, a w dodatku zoom page ustawić domyślny Text Minimum Zoom, żeby nie był większy od powiększenia stron, oraz dopasować inne ustawienia. http://prntscr.com/6f1nub

 

Co do przewijania kółkiem, to prawidłowo przewija stronę, bo to okienko logowania, jest oderwanym okienkiem. Przewija tak u mnie też.